| adddaa a întrebat:

Va rog frumos ajutati-ma! Am nevoie de Homo ludens de J. Huizinga, iar la biblioteca nu am reusit sa ajung, iar pe scribd nu gasesc capitolul pe care vreau sa-l citesc. Imi poate spune cineva unde as putea gasi capitolul 5, Jocul si razboiul?
Multumesc frumos! Nu cer ajutorul pentru a-mi face o tema, ci cer ajutorul pentru a gasi materialul de la care trebuie sa plec.
Fundita! :*

Răspuns Câştigător
| Labirinth a răspuns:

Capitolul 5 il poti citi aici, incepand cu pagina 54. http://www.carti-gratuite.eu/doc/389261/homo-ludens
Urmareste numarul paginii, nu pe cel al contorului, fiindca acesta se opreste la 117!