| lilboutique a întrebat:

Va rog frumos daca puteti sa ma ajutati cu un exercitiuhappy Fie multimea A = { abc | a x b x c = 4, a b si c sunt numere in baza 10 } - Scrieti toate elementele multimii A

Răspuns Câştigător
| BingBang :D a răspuns:

A={a, b, c=1, 1, 4; a, b, c=1, 4, 1; a, b, c=4, 1, 1; a, b, c=1, 2, 2; a, b, c=2, 1, 2; a, b, c=2, 2, 1; abc=114, 141, 411, 122, 212, 221}

Pe TPU nu se fac teme, dar sunt sarbatorile si. trebuie sa fim buni big grin
Paste fericit!

fundita?

2 răspunsuri:
| Alexa_3478 a răspuns:

In baza 10 inseamna sa le descompui exsad 521= 500+20+1)
sper ca iti va fi de folos.
ar venii: a=2, b=2, c=1 --> ca sa dea 4big grin
nu stiu!thinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai sa scrii elementele multimi A trebuie ca sa scrii tot ce e in A noi la scoala asa am invatat apoii nu stiu cum faceti voi)happyhappy

Întrebări recente