| absint a întrebat:

Va rog mult sa imi spuneti, daca stiti, care ar fi cea mai buna carte de gramatica(lb.romana), dar nu dintre acelea care sunt doar pentru gimnaziu(sunt simplificate multe aspecte si elemente), ci pentru avansati(din care, sa zicem, ar putea invata si un profesor). Multumesc

3 răspunsuri:
| AdelinaC a răspuns:

Cauta la o librarie serioasa gen Mihai Eminescu(daca esti din Bucuresti)mai multe cartie pe care sa le rasfoiesti si sa vezi care se ridica la asteptarile tale sau cauta la biblioteca Facultatii de Litere

| alinac a răspuns:

De la editura art, corint sunt acele preparatoare pentru bacunele detaliate si trebuie sa-i vezi cuprinsul.

| absint explică:

Nu pentru bac doresc,ci pentru academia de politie.Iau ore in particular si ma descurc bine, dar as vrea sa aprofundez totul citind chestii si mai complicate, care nu sunt facute neaparat pe intelesul elevilor.Pe asa ceva se accentueaza la academie.Pe mici chichite care fac diferenta