| dende95 a întrebat:

Va rog sa ma ajutati cu niste probleme la informatica! dau fundita indiferent daca raspunsul este bun sau nu ca profa a zis sa vada ca am incercat!

Prima Problema: Se citesc de la tastatura 2nr naturale x si y, cu maxim 4cifre fiecare.Scrieti un algoritm care tipareste pe ecran suma numerelor pare cuprinse intre x si y inclusiv. Exemplu:pentru x=12 si y=23 se va afisa 102!

A 2-a problema:2nr naturale a si b se numesc 'gemene' daca sunt prime si diferenta lor in modul este 2.Sa se afiseze perechile de numere 'gemene' care se pot forma pe multimea numerelor naturale mai mici sau egale cu n, unde valoarea lui n se citeste de la tastatura.Se cere un algoritm eficient de rezolvare!

Las numai 2 ca a 3-a o fac si singur! Va rog ajutati-ma!

Răspuns Câştigător
| pisicuta13 a răspuns:

E tema de la matematica si ai facut-o tip informatica. ma pricep bine la astea si stiu sa le fac dar nu te ajut cu temele, sa-ti dau murangura