| ladyx a întrebat:

Va rog sa ma ajutati cu un eseu pe tema-aurul si in glod straluceste! va rog mult!

6 răspunsuri:
| psiholoaga a răspuns:

Pai gandeste-te si tu la ce inseamna proverbul. Glod inseamna praf, mizerie. Ce ar putea insemna ca aurul straluceste si in praf? Gandeste-te la explicatia acestei zicale si porneste de aici, cu legaturi din viata ta, cand ai putut observa ca aurul straluceste si in praf.

| AllenTJ a răspuns:

Ladyx incearca pe google, scrie la search aur tongue! Daca nu gasesti revin-o, te pup

| AllenTJ a răspuns:

Psiholoaga cea mai tare!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cateva idei.omul sfinteste locul, si straluceste in orice mediu, in fata oamenilor si a istoriei. talentul se face cunoscut si nu paleste chiar daca nu este in luminile rampei. dreptatea straluceste chiar cand este innabusita de escroci si mafioti.ca si aurul care straluceste si in cea mai neagra mocirla. sper sa te ajute.succes.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa presupunem ca sufletul tau ar fi aur.Sa presupunem(dar e mai mult ca sigur)ca sint oameni care arunca cu rautati(noroi)peste faptele tale.Nu-ti face griji caci noroiul se usuca crapa si cade si se va vedea aurul stralucind.Doamne ce dea metafore

| ladyx explică:

Mersi mult tuturor