| Pascu_Teo_1999 a întrebat:

Va rog sa nu ma injurati,am luat 7, 60 la simulare la geografie si voiam sa va intreb in luna asta inainte de bac am timp sa invat sa obtin o nota si mai buna?

8 răspunsuri:
| Floreenofficial a răspuns:

Salut! Da, poți avea timp, daca ți-l faci, bineînțeles. Poti creste cu cel puțin 1 punct (ți-ar plăcea, nu-i așa?), daca muncesti, adică dacă înveți.Succes!

| Adry05 a răspuns:

Da.

| Kogaion a răspuns:

De ce sa te injure cineva? 7, 60 in simulare e o nota foarte buna. Da, ai timp suficient incat sa obti o nota mult mai buna. Eu in simulari am luat numai 2 si 3(nici nu mi-am batut capul cei drept). Iar in BAC, am avut mediat 7.80

| Andersen2k18 a răspuns:

Si eu da bacul la geografie. Daca inveti bine Europa si Romania pentru subiectul 1 si 2 poti obtine maximul de puncte, mai faci si din subiectul 3 macar de 19 puncte si deja obtii nota 8, 4.

| kopli a răspuns:

Nu avem de ce sa te injuram. Daca te pui cu burta pe carte, da, poti sa scoti o nota mai buna. Dar nu neglija celelalte obiecte.

Răspuns utilizator avertizat
| Evelinmariaa a răspuns:

Sigur că da! În aceeași "problema" ca și tine am fost și eu! Înainte de prima simulare nu eram capabilă de nimic în ceea ce privește geografia. Nici macar elemente de baza nu știam. In aproximativ o luna, mi-am dat interesul, am reușit să învăț și am reușit să iau în prima simulare 8.70, iar în a doua simulare 9.70, deci se poate.

| Hat a răspuns:

Da, ai timp sa înveți. Eu am picat toate probele la simulări și am trecut bacul cu medii bune, începând sa învăț cam cu o luna înainte