| cipri2112 a întrebat:

Va rooog urgent funda+vot: Mântuitorul Iisus Hristos a apreciat foarte mult prietenia adevărată dovedită în suferină de către cei patru tineri,
din minunea Vindecării slăbănogului din Capernaum. Pornind de la acest exemplu moral, alcătuieste un text de
8-10 rânduri, inspirat de un fapt real din experiena proprie, în care să explici criteriile pe care trebuie să se bazeze
o prietenie adevărată si să identifici roadele(efectele pozitive) ale acesteia.
-respectarea tematicii date 10 puncte
-expunerea logică a evenimentelor 5 puncte
-indicarea a cel putin două criterii pe care se bazează o prietenie adevărată-fixarea unui titlu adecvat

pana maine am olimpiada vaaaaa rrrrrrrooooogggg.

1 răspuns:
| AndreeaDeeeea a răspuns:

laughing)vrei sa iti facem tema?laughing)serios, ai auzit de clopotel.ro? pe bune acumlaughing)sunteti din ce in ce mai pateticilaughing