| Ryuuzuka a întrebat:

Vreau si eu niste modele de teste pentru olimpiada pentru urmatoarele pilde:Vindecarea orbului din nastere; Vindecarea slabanogului din Capernaum; Invierea lui Lazar; Pilda talantilor; Pilda fiului risipitor. A si sunt in clasa a7a.Multumesc!:*

16 răspunsuri:
| ramona30 a răspuns:

Pai aceleasi povesti le gasesti si in Greuceanu, Harap-Alb, Ileana Cosanzeana etc. Tot basme ca si Biblia.

| Ryuuzuka explică (pentru ramona30):

Imi pare rau se te contrazic dar nu sunt la felstraight face. Biblia si povestile sunt complet diferite. Poate asta e parerea talaughing oh go on.Cand ma intreaba la olipiada nu cred ca-mi zice sa argumentez ca-i opera epica s.a. Deci inainte sa-ti dai cu parerea mai documenteaza-telaughing.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Ryuuzuka):

Adevarat!

| Polaris a răspuns (pentru Ryuuzuka):

Blibia e șmecheră, mă face să râd de fiecare dată.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Ryuuzuka):

Ceva dovezi reale ca un orb s-a vindecat sti? ai vazut cu ochii tai ca orbul ala s-a vindecat?

Răspuns utilizator avertizat
| Ryuuzuka explică (pentru anonim_4396):

Mai copile, mai citeste intai intrebarea si pe urma raspunzi.Eu am zis doar ca am nevoie doar de niste modele pentru olimpiadalaughing. Okey?oh go on

| Ryuuzuka explică (pentru lolosaurus):

Wow dar tu te-ai documentat bine dupa cate vad laughing. Deci inseamna ca ai trecut de faza judeteana laughing dupa cate de multe stii.

| Ryuuzuka explică (pentru Polaris):

Ti-am cerut eu sa-ti dai cu parerea :S.Nu imi amintesc.

Răspuns utilizator avertizat
| aliceinchains a răspuns:

Dacă pui aceiași întrebare de mai multe ori, n-o să primești răspuns. Caută pe Gugăl, că de-aia s-a inventat. Și, wtf, olimpiadă la religie?! De ce te duci?

| Ryuuzuka explică (pentru aliceinchains):

De ce ma duc? Ca asa am eu chef.Si nu se scrie "Gugal".

| aliceinchains a răspuns (pentru Ryuuzuka):

Știu și eu că așa se scrie, cap de dudă!
Și lui @Polaris, de ce-l întrebi dacă i-ai cerut părerea? Ai pus o întrebare, toată lumea poate răspunde la ea, iar cap de dudă...

| Ryuuzuka explică (pentru aliceinchains):

Tarancuta n-are rost ceea ce mi-a scris el laughing. N-am nevoie de parerea ta sau al altcuiva si pastreaza-ti cuvintele urate pentru tine pentru ca nu ma pun in gura cu astfel de oamenioh go on.

| aliceinchains a răspuns (pentru Ryuuzuka):

Așa îi mă-ta, pisi! Din moment ce ai cerut părerea, punând o întrebare, evident că nu vei primi numai răspunsuri care-ți plac și/sau te ajută. Și să știi că nu toți userii de pe TPU sunt aici pentru a ajuta pe toată lumea, așa că obișnuiește-te cu ideea dacă rămâi aici. Baftă!

| Ryuuzuka explică (pentru aliceinchains):

Daca mai citesti intrebarea inca o data eu n-am cerut parerea nimanui draguta.Bun dupa ai citit poate vrei sa incetezi cu replicile tale de clasa a IV-a.