| MaryaSiAtÂt a întrebat:

Vreau si eu un rezumat la Vindecarea slabanogului din Capernaum! Am cautat pe net, si am gasit foarte mult`! Imi trebuie putin, cateva randuri!

1 răspuns:
| catalinalina a răspuns:

Cand Iisus s-a dus in capernaum erau acolo multi oameni bolnavi, printre care si un slabanog. acest om avea cativa prieteni foarte buni si acestia vazand ca nu pot ajunge la mantuitor sa il vindece lau coborat prin acoperis. sper sa fie bine ca e din ce imi amintesc si eu din anii trecuti laughing