Întrebare recomandată | Geoogeo a întrebat:

Va salut! Am urmatoarea nelamurire : Daca s-a depus un dosar la Facultatea de Agronomie acum 3 ani de un proaspat absolvent de liceu,iar acesta stiind ca nu a fost admis a plecat din tara fara sa isi mai ridice dosarul,cum procedeaza acum,vrand sa isi retraga acel dosar (unde are diploma de bac,care ii si trebuie urgent)? Din cate am inteles sa plateste o taxa de "depozit",sau ceva. M-ar interesa,daca stie cineva, cat costa aceasta taxa (pe luna) sau cum se calculeaza.

Răspuns Câştigător
| 0rlando a răspuns:

Mergi la facultate în timpul orelor de program și îți ceri dosarul.
Dacă nu ai semnat nici un acord în care este stipulată vreo taxă de genul ăsta ți se cere taxă de restituire, ameniți că chemi poliția.
Nu au dreptul să-ți rețină documentele nici măcar o secundă.

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Trebuie sa mearga la facultatea respectiva si sa solicite restituirea dosarului. Nu se plateste nici o taxa pentru restituire.

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Cel mai bine intră la ei pe site și suni la numărul de telefon al secretariatului și afli tot ce te interesează.
Pa, pa.

| Preafericitul555 a răspuns:

Te duci la facultatea respectiva si intrebi! cel mai sigur mod!