| aoisgniaosdn a întrebat:

Va salut! Daca am pe primul semestru 2 corigente si o situatie neincheiata raman sau imi voi incheia media in primele 4 saptamani din al doilea semestru?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Va trebui sa sustii un examen, cu o proba scrisa si una orala si media acestora va fi media pe sem.I. la materia la care ai situatia neincheiata, de fapt se spune ca ai fost amanata.
Cat priveste materiile la care ai avut medii de sub 5 nu conteaza acum, conteaza ca la sfarsitul anului scolar sa ai media anuala de cel putin 5. Doar la sfarsitul anului ramai corigent, daca vei avea o medie sau 2 de sub 5. Daca la sfarsitul anului ai 3 sau mai multe medii anuale sub 5 atunci ramai repetent.