| mia100خوبصورت a întrebat:

Va-ti descurcat la simularea de la mate? ( intrebare pentru cei de a opta )

14 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

A fost cam grea partea a III-a. Am uitat cum se face exercitiul ala cu divizibilitate, iar la grila nu prea am inteles ex 3.

| LenoreVoldaren a răspuns:

M-am descurcat. Am "scârțâit" un pic la subiectul 3.
Iar la subiectul 1, ex. 3, indicația era: "Dacă n este singurul număr natural din intervalul [n; 8), atunci n este egal cu...", iar eu am scris că "n" aparține mulțimii {0; 1; 2; 3; 4; 5; 6; 7}, pentru că toate sunt naturale, mai mici ca 8. Nu-i așa?!?

| Nataliaa25 a răspuns (pentru LenoreVoldaren):

Raspunsul corect era 7. Dar banuiesc ca va fi luat in considerare si raspunsul tau happy

| Nataliaa25 a răspuns:

Voi ce note credeti la luati in simularea la matematica?

| LikeeChocolate a răspuns:

Da...am facut ceva..ai stiut la ex 3 subiectul 1 eu am scris dar nu sunt sigura...

| CatalinPTM a răspuns (pentru LikeeChocolate):

Eu am pus 1, am auzit ca altii au pus 7, tu ce-ai pus?

| CatalinPTM a răspuns (pentru LikeeChocolate):

Am facut tot, acum sa vedem ce nota iau.Nu sunt sigur pe ex3/S1

| mia100خوبصورت explică (pentru LikeeChocolate):

Eu am pus 7, dar nu stiu daca e corect tongue

| anonim_4396 a răspuns (pentru CatalinPTM):

Era cerinta aiurea la exercitiul 3. Ai facut ex 1/subiectul III? Cum ai calculat laturile la b?

| LikeeChocolate a răspuns (pentru CatalinPTM):

Si eu tot 7 am pus..nu stiu daca e bine.

| CatalinPTM a răspuns (pentru anonim_4396):

L-am facut, nu le-am calculat.Am aratat ca FP = PD si am zis ca EP e latura comuna si am pus un => ca DP + EP = FP + EP, dar nu cred ca-i bine laughing

| Moldoveanu_Elena_1990 a răspuns:

La subiectul 1 la exercitiu 3 raspunsul era 7

| Valenziana a răspuns (pentru Moldoveanu_Elena_1990):

De ce nu 1? Eu tot nu inteleg. Eu am pus 1, o colega 7, dar nu inteleg de ce

| Moldoveanu_Elena_1990 a răspuns:

Se gaseste baremul pe internet, iar raspunsul la part1/ex 3 era 7 deoarece zicea cel mai mare numar natural si acesta era urmatorul dupa 8 pentru ca 8 nu se pune pentru ca acolo era interval deschis, iar la n era interval inchis