| Foxie2 a întrebat:

Voi ce credeti ca e mai bine sa va ascultati dintre inima si creier?
SI totusi ce v-ati ascultat cel mai des si a fost corect ceea ce ati facut?

Răspuns Câştigător
| SIsUTuDoR a răspuns:

Eu folosesc creierul, daca alegi cu inima o sa ai de pierdut si regrete in viata trebuie sa fii rece si smecher ''sa te descurci in ori ce situatie''si toate aceste lucrusri numai cu creierul poti. cand am ales cu inima am avut de regretat. ori ce fac fac numai pentru mine nu pentru persoanele din jurul meu, ma fac ca tin la ele dar le urasc.

5 răspunsuri:
| inger02 a răspuns:

Pai cu ambele. demulte ori e bine sa alegem cu creieru pentru ca inima te duce spre un drum gresit. atunci cand iubim si persoana de langa noi ne iubeste la fel si ne dovedeste da merita sa gandim cu inima. dar cand avem de luat o decizie, trebuie sa alegem sa ascultam creieru. succes

| elisarktis a răspuns:

De obicei creierul si inima au opinii total diferite, dar eu ascult inima de obicei sad si imi pare rau de asta pentru ca de obicei sufar foarte rau :-s

| babe100 a răspuns:

Sincer..creierul pentru ca numai cu el putem gandii corect.

| kissyou a răspuns:

Poi mi-am ascultat si inima si creierul dar de cele mai multe ori mi-am ascultat instinctul si atunci am facut alegerea corecta. Daca de exemplu iubesti o persoana si asculti inima o sa te intorci la ea chiar daca nu ar trebui si daca iti asculti creierul o sa realizezi situatia si nu o sa mai vrei sa fiti nici macar prieteni ceea ce ar fi gresit dar daca iti asculti instinctul si faci ceea ce iti spune in momentul acela si nu ai cum sa faci alegerea gresita

| haruharu a răspuns:

Cred ca e bine sa ascultam atat inima cat si creierul.Depinde de situatie:cateodata a asculta inima iti poate aduce o liniste sufelteasca si iti poate lua o greutate de pe suflet, alte ori te poate face sa fii penibil inconstient.Cat despre ati asculta mintea, nu spun sa nu ti asculti ratiunea, dar se poate sa ratezi ocazii care nu se mai ivesc in viitor.Eu acum cateva zile mi am ascultat inima si se pare ca am dat o n bara, dar asta nu ma va opri sa am incredere in ea in continuare.