| inna a întrebat:

Voi ce facultate ati alege dintre Drept si Ase?hee hee

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Ideal ar fi să le faci pe amândouă şi urmezi cariera de magistrat la Tribunalul Comercial sau avocată pe drept comercial (A. S. E. te ajută foarte mult pe latura dreptului comercial şi civil).
Baftă.
Pa, pa.

7 răspunsuri:
| Irina a răspuns:

Hmm, cred ca niciuna pentru ca in ultima perioada au absolvit foarte multi in domeniul asta. iar cand sunt multi salariul acordat e mic. Eu am terminat Afaceri Internationale si sincer regret.

| narcis13 a răspuns:

As alege, de fapt sunt la Drept happy. E un domeniu dificil dar foarte interesant, nu lasa loc rutinei.Ca e destul de greu sa intri in breasla profesiilor juridice-avocat, procuror/judecator, notar e foarte adevarat, dar cine vrea sa incerce si are ambitie e binevenit la aceasta facultate.

| M.madallina a răspuns:

Drept

| alexandra_3253 a răspuns:

Ase

| bc83boom a răspuns:

Nici nu stiu, cu timpurile astea care sunt, si nici scoala nu imi place asa mult, chiar nu stiu

| stygmate a răspuns:

Dreptul bineinteles dar sa obtii un barou e foarte geu de aceea m as orienta spre ceva in care am sanse mai mari deci ase big grin

| dianadiana222 a răspuns:

Drept