| DrMeow a întrebat:

Voi cum va pregatiti pentru o teza la matematica? Care este programul vostru? Ofer funda :*:*

9 răspunsuri:
| MasterOfDisaster a răspuns:

Trebuie sa inveti toate formulele in primul rand.
sa faci multe exercitii,in special la care nu te pricepi foarte bine,din culegere,manual,de pe net mai poti gasi etc.
nu am nici un program,invat cand am chef, sa fi odihnita, zi dupa ce inveti 1 ora, sa faci pauza vreo 20 min.
nu te stresa, ca nu poti invata.
succes :*!

| Beastboy a răspuns:

Eu dau teza saptamana viitoare.nu fol niciun prog. mai fac problema din mate 200 si alte culegeriwinking mult noroc

| jUSt1Me1mYSeLf1anD1i a răspuns:

Teza o am pe 10 mai adica marti deci mai am in jur de o saptamana.programul:seara nu ma mai culc si eu la 11 jumate ma culc la 12 si mai usor cu calculatorul. Dimineata(sunt de dupa masa sunt intra 6-a)cand ma plictiseam aprindeam calculatorul, acum mai fac ceva la matematica, dar asta nu ma impiedica sa ies in oras si chestii de genul. Daca ai teza nu inseamna neaparat ca nu mai iesi din casa ca vai Doamne ai teza la mate si plz sa nu ma faci tocilara nu m'a facut nimeni pana acum dar pentru orice eventualitatelove struckkiss

| Andra_8716 a răspuns:

Pai. in primul rand incep sa ma pregatesc cu cateva saptamana. inainte, mai ales in weekend`uri.
De obicei profu` nostru ne da titlurile lectiilor din care va fi teza.
Eu iau fiecare lectie la rand si scriu pe alt caiet tot ce trebuie sa retin. Apoi fac cateva exercitii. La sfarsit, dupa ce am terminat de copiat toate teoremele si definitiile si le-am invatat, am facut exercitii de la fiecare lectie, caut pe net sau in anumite culegeri de mate. teste` pentru. sfarsit de sem.
Fac mai multe dintr`acelea si cam asta e.
Sper ca te-am putut ajuta :*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Doar sunt atenta in clasa...si ceva exercitii in plus...mereu am luat 10 in teza la mate cu metoda astahee hee

| Alycaaaa a răspuns:

Fac pregatire cu profu si sem trecut mi-a dat subiectele si am luat 10

| BuddyBreakThough a răspuns:

Poi...eu invat fiecare lectie in parte si apoi le repet pe toate odata :X sper ca te-am ajutat :*

| tomita2010 a răspuns:

Fa ca mine gandeste-te ce nu stii apoi invata lectia uitete peste exemple si apoi incearca sa le faci tu eu am scris 3 pagini din ce nu stiam le-am invatat si am luat 10 in teza mult noroc!

| fanalexvelea a răspuns:

Poi eu de exemplu imi iau caietul meu de matematica din clasa a 5-8 a si ma uit peste el.incerc sa fac si eu exercitile.sa le inteleg.Imi mai iau niste carti de matematica cu teste rezolvate.si imi invat teoria. Funda?
:*