| hypothesis a întrebat:

Voi merge saptamana viitoare sa ma inscriu la una din facultatile ASE-ului, cea dorita de mine, si anume:Contabilitate si Informatica de Gestiune. De cativa ani s-a scos si admiterea, asa ca va conta media de la BAC. Am obtinut 9, 30. Am verificat mediile la BUGET si TAXA la aceasta facultate in ultimii 2 ani si am observat ca la BUGET a fost 9, 20 (2015) si 8, 80 (2014), ceea ce ma duce cu gandul ca, cel mai probabil, cu 9, 30 voi reusi sa intru la BUGET la aceasta facultate. Desigur ca, depinde de la an la an, dar eu nu constat o crestere semnificativa in acest an, avand in vedere ca probabilitate este aproape aceeasi cu cea de anul trecut.
Sa nu mai vorbesc ca la TAXA a fost 8, 16+ (anul trecut), deci voi intra oricum. Intrebarea mea este daca pe lista de inscriere sa trec doar aceste 2 optiuni: CIG (buget) ca prima optiune si CIG(taxa) cea de-a doua. Sa zicem ca mediile ar fi crescut si ultima ar fi 9, 35,ceea ce nu mi-ar permite accesul. Sunt sigur, insa, ca voi intra la taxa. Acum apare dilema. Neavand o situatie financiara asa de buna, tin mortis sa intru la BUGET pentru a nu-i constrange pe ai mei sa plateasca (chiar daca exista posibilitatea de a te muta dupa primul semestru). Sper ca va fi ok.

3 răspunsuri:
| J0B0MAT a răspuns:

Treci ambele opţiuni.Aşa e cel mai bine.

| MaliciousDeath a răspuns:

Le poti trece doar pe astea doua.O amica a fost admisa anul trecut la CIG iar la inceput intrase la taxa(avea 9, 25 parca), insa dupa putin stres si cateva zile s-au facut multe redistribuiri si a trecut la buget. Poate o sa fie si cazul tau, poate o sa fii admis fara efort, bafta oricum.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si intrebarea e?