| Razvanel1122345 a întrebat:

Vreau raspunsuri cat mai indetaliate, va rog.
Eu am terminat clasa a XII-a si doresc sa ma duc la o facultate care sa ma invete ceva in domeniul efectelor video, cinematorgrafie, CGI, etc.
Intregarile sunt urmatoarele:
-UNATC contine o materie care sa acopere informatii despre programe necesare pe PC care sa le folosesc pe viitor?(mai exact After Effects).
-Exista alte facultati care sa acopere o materie care sa ma invete cinematografie dar partea de IT?

Ma scuzati pentru lipsa de exprimare adecvat dar sunt foarte lipsit de informatii in momentul acesta.

Va rog daca puteti sa imi spuneti ce sa fac ca sa folosesc After Effects in viitor, este programul in care as dori sa imi fac o cariera.

1 răspuns:
| maria94ana a răspuns:

Daca alegi Politehnica, Electronica Telecomunicatii si Tehnologia Informatiei, sunt cateva materii incepand cu anul trei legate de video audio si tv. Chiar am auzit un amic ca a venit la facultatea noastra pentru asta. Plus ca IT ai din plin...dar pe langa asta si multa matematica si multe alte materii grele happy