| necropsy a întrebat:

Vreau sa dau la facultatea de psihologie din Mures sau Sibiu, si ma gandeam sa incep sa ma pregaesc inca de pe acum. Acum sunt in clasa 11-a si sunt la profil real ( prostia mea pentru ca nu stiu matematica ). Nu stiu daca specializarea mea (tehnician operator tehnica de calcul) ajuta la intrarea la facultatea de psihologie. laughing Vreau sa stiu cam ce se da la admitere adica din ce sa ma pregatesc si daca conteaza atat de mult profilul din liceu. big grin Fundoaie!

Răspuns Câştigător
| MikeRelon a răspuns:

Fiecare facultate de psihologie are admiterea ei. Sunt facultati unde se intra pe baza de dosar ( Cluj si Oradea de exemplu ), si sunt facultati unde se intra pe baza de admitere ( Interviu sub conditii de stres - Constanta ). Specializarea ta din liceu nu conteaza absolut deloc.