| Consumptive a întrebat:

Vreau sa dau la filologie simpla si vreau sa stiu in special cate ore de engleza si franceza sunt + alte materii (lb. romana, lb. moderna, latina daca se face, matematica, fizica, chimie, istorie, geografie s. a.).
Dau funda!

Răspuns Câştigător
| SnYcK3rS a răspuns:

O alegere foarte buna! Vei avea 3 ore de engleza/2 de franceza sau 3 de franceza / 2 de engleza ( se alege in functie de nr elevilor cu lb 1 engleza sau franceza )

4 ore de romana
1 ora germana/spaniola/italiana ( depinde de liceu )
1 ora latina
2 de geografie
2 de istorie
2 de logica
1 de sport
2 de mate
2 de fizica
1 de chimie
1 de biologie
1 de muzica
1 de desen
2 de TIC

Vei da teza la
-romana
-franceza/engleza
-geografie/istorie
-latina

Din clasa a11a se scoate matematica,fizica, biologia, chimia
Mult noroc!

4 răspunsuri:
| miha90z a răspuns:

In cls 9-10 faci mate, fizica, chimie, biologie si in 11-12 stiinte
faci istorie si geogra. eu faceam 2 ore de eng si 2 de franceza. mai faci latina, psiho, antreprenoriala, logica, filozofie, economie, muzica desen.

| MiniMo a răspuns:

Pai din a 10-a nu se mai face matematica se bazeaza pe limba romana si limbi straine...si partea buna e ca in a 12-a nu vei da bac la mateatica doar la limba romana!

| Doublekillll a răspuns:

3 ore de engleza si 2 de franceza+ 5 ore de romana, latina o ora

iar matematica 2 ore da e usoara
fizica si ea 2 ore
chimia o ora
istoria 3 ore
geografia 2 ore

| CrissCC a răspuns:

Lb romana-4 ore
latina-2 ore
matematica-2 ore
fizica-2 ore
chimie-1 ora
istorie-2 sau 3 ore depinde
geografie-2 ore
franceza-2 ore
engleza-2 ore
cam asa vor fi, asta in clasa a 9-ahappy. Succes!