| IdekaKarry a întrebat:

Vreau sa dau la liceul militar dimitrie cantemir breaza stiu care este traseul uitilitar-aplicativ dar nu stiu despre rezistenta si vreau sa va rog sa imi spuneti distanta si timpul pentru fate

Răspuns Câştigător
| AndraaEatsyourBrain a răspuns:

Pai depinde, adica trebuie sa te duci sa vorbesti cu ei la sediul lor, acolo iti vor da ei mai multe informatii. Si traseul acela tine catt poti tu sa rezisti

6 răspunsuri:
| corolav a răspuns:

S-ar putea să pici la Limba Română.
O fi el liceu militar dar nu mai e chiar ca de pe timpul lui Moş Teacă.

| vilia a răspuns:

Este proba traseului utilitar-aplicativ unde trebuie sa sari 2 metri din doua sarituri, sa arunci 4 mingi intr-o poarta, sa faci 8 tractiuni(la fete flotri), sa mergi in echilibru, saritura la capra, sotronul cu numere amestecate, saritura peste obstacol(peste lada), mers taras pe sub gard(adica pe saltele pe deastrupra fiind un grilaj metalic), sa iei 2 mingi in mana si sa ocolesti jaloanele si apoi alergare 50 metri. Dupa traseu urmeaza rezistenta 1 km.Cam astea sunt. Sper ca ti-am fost de ajutor

| IdekaKarry explică (pentru vilia):

Multumesc mult dar traseul utilitar-aplicativ il stiam dar nu stiu in cat timp e rezistenta

| vilia a răspuns (pentru IdekaKarry):

Pentru fete e cam in trei minute jumate

| AndraaEatsyourBrain a răspuns:

Heii.
Şi eu mă gândeam să dau la acest liceu. Şi m-am uitat aici :
http://www.cantemircml.ro/admiterea-in-colegiu/
O să îţi fie de folos.;)
Funda?

| IdekaKarry explică (pentru AndraaEatsyourBrain):

Vreau sa stiu doar in ct timp e rezistenta

| AndraaEatsyourBrain a răspuns (pentru IdekaKarry):

Pai depinde, adica trebuie sa te duci sa vorbesti cu ei la sediul lor, acolo iti vor da ei mai multe informatii. Si traseul acela tine catt poti tu sa rezisti