| magdaM a întrebat:

Vreau sa dau si eu la facultatea de litere si am si eu o intrebare. care este principala limba straina studiata in liceu? cea la care am dat teza?

funditahee hee

1 răspuns:
| KarmaPolice a răspuns:

Prima limba straina pe care o studiai in liceu, era notata in catalog ceva in genul "L1"(sau in carnetul de note cu :limba straina 1). Daca ai fost la filo, probabil prima limba a fost cea la care ai dat teza.
In majoritatea cazurilor prima limba straina este engleza, doar daca n-ai facut parte din vreo clasa speciala unde sa fie franceza sau germana