| Abb a întrebat:

Vreau.sa fac liceul la iasi.liceul d arte Octav Bancila.si.vreau sa stiu daca exista profil *design interior*...si cata matematica s face? ce gen d profesori sunt?(buni, rai, severi etc.). se da proba.la ce.cred ca la desen? si.cam cu ce medie se intra?
cei care sunt la un liceu de arte, la profil design interior imi puteti da un orar in mare.
Mersi!:*
P. S. si la arte vizuale ce se face? daca fac liceul cu profil arte vizuale(deoarece nu. s din iasi si mi.ar convine sa fac liceu in orasul in care locuiesc) si dau la facultate la design interior, cand voi ajunge la facultate voi sti ceva in legatura cu profilul ales.

5 răspunsuri:
kratos
| kratos a răspuns:

De ce nu suni la secretariatul lor sa te lamuresti?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ba suna la nr asta 0232276078

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu exista design interior ci design industrial unde faci de toate, dar sincer mai putin interior -exterior, sunt in clasa a12a la bancila la design. Ce sa-ti spun : e cel mai tare prof din scoala, mate ...hmm toti au 10 si 9 relax dar daca nu stii romana si nu`ti place sa citesti n`ai ce cauta ca e o spaima de prof la catedra...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da sunt si eu acolo si profi sunt buni si foarte buni.

| ioana_5584 a răspuns:

Acest profil nu exista ci doar Plastica. dar la acest profil iti perfectionezi talentul de a desena si te ajuta foarte mult pentru facultate.Matematica nu prea faci decat daca dai la arhitectura dar daca nu, matematica faci doar pana in clasa a 10a inclusiv si nu faci decat 2 ore pe saptamana. Orarul este impartit in ore de cultura generala si specialitate. faci ore normale si la specialitate va imparte in grupe care vor avea anumite sarcini de indeplinit...profesorii sun ok si daca ai probleme cu matematica stai fara grija ca profesorii de mate sunt foarte intelegatoriwinking