| anonim_4396 a întrebat:

Vreau.sa fac liceul la iasi.liceul d arte o. bancila.si.vreau sa stiu daca exista *design interior*...si cata matematica s face? ce gen d profesori sunt?(buni, rai, severi etc.). se da proba.la ce.cred ca la desen? si.cam cu ce medie se intra?

2 răspunsuri:
| just|breathe a răspuns:

Si eu vroiam sa intru la aceasta sectie numai ca eu nu sunt din Iasi si oricum nu cred ca are importanta.Erau mai multe sectii printre care pictura murala, grafica, arhitectura si design.Cand am dat proba (pentru design simplu adica nu interior)am avut de schitat o vaza si doua fructe parca.cu umbre, etc si a doua proba a constat in pictura pe un subiect dat.Matematica cred ca se face cam 4-5 ore/saptamana iar cea mai mica medie cu care s-a intrat a fost intre 7:50 si 8. A fost batalie mare, iar eu nu am intrat. Oricum numai conteaza. Sper ca te-am lamurit intr-un fel...Mult succes!happy.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mc mult.nici eu nu. s din iasi.
pài.si daca nu intri.adica nu iei probele. ce faci.stai un an acasa.si te inscrii la anul la alt liceu?
eu.nu ma pricep cine stie ce la pictura. da am imaginatie.
si teze.stii cumva la ce se da?
mc mult.happy