| HeiSweetie a întrebat:

Vreau sa incep prin a spune ca nu prea stiu istorie. In scoala noastra nu prea se pune accentul pe asta.In ultima perioada mi-am dat seama ca as vrea sa iau totul de la capat ( incepand de la istoria universala pana la cea a tarii noastre, sa zicem pana'n prezent) doar ca nu prea ma acapareaza manualele. As vrea sa o descopar din carti. Asadar, ce carti de istorie mi-ati recomanda. Vreau o lista! Fundaa, evidentwinking

1 răspuns:
| megict a răspuns:

Am citit recent cartea "O scurta istorie a lumii" de Ernst Gombrich si ti-o recomand.winking