| middle654 a întrebat:

Vreau sa invat mai repede engleza dar nu stiu cum..niste sfaturi?

3 răspunsuri:
| PreaTareღ a răspuns:

Va incepe scoala nu?
Pune-o e prof/ă invătator/oare sa te invete in plus,
Dar stii ca costă lectiile nu?
Sau dacă vrei pe gratis foloseste "google translate" pentru cuvintele pe care le vrei, da uneori sunt niste greseli de tiparire.
Deci sfatul meu este sa ii rogi pe parinti sa vorbeasca cu proful/profa de engleza. [Ok?]
[Funda] big grin

| Cipri99 a răspuns:

Poate daca vrei sa te uiti la filme in engleza fara subtitrare daca mai stii cateva cuvinte sau cu subtitrare chiar daca e in engleza tot cu engleza sa stii ce cuvinte zic apoi cu romana si daca joci jocuri cum sunt majoritatea in engleza mai invata cateva cuvinte daca intr-o fraza stii 4 din 10cuvinte o nimeresti pe aici pe colo si tot asa.
Asa am invatat eu, mai te uiti la un serial si tot asa. nu prea te ajuta cartile de engleza sau dictionarele.

| iuuuliiiaaa a răspuns:

Sfaturi:
1. Du-te la librarie si cumpara o carte de invatat englea pentru. clasa a III-a laughing
2. Incearca sa cauti cursuri pe net