| Zellen a întrebat:

Vreau sa invat engleza mai bine, stiu cat de cat, putin. dar vreau sa invat sa vorbesc f bine! Niste sfaturi? Fundaa

Răspuns Câştigător
6 răspunsuri:
| 愛日本 a răspuns:

Filme subtitrate in engleza sau ai putea sa incerci sa vorbesti cu cineva care stie bine engleza, conversatii lungi, de exemplu cu o alta persoana dintr-o alta tara

| RAY a răspuns:

Hai sasi spun din experienta mea
la scoala in generala nu mi-a placut engleza,in liceu nu am facut engleza deloc doar teste, dar am invatat-o t ca gandeam in engleza,nevoia m-a impins sa o invat, documentare de stiinta nu sunt traduse,repetam cuvintele in minte care le auzeam, ascultam si muzica, desi uitate la ilme si fi atenta repeta dupa ei,spaniola am invatat-o exact la fel,o limba nu se invata,o limba se traieste, la mine tot ce inseamna divertisment e engleza muzica,filme,it etc nevoia te invata, degeaba faci cursuri, trebuie sasi placa limba respectiva, engleza nu e grea crede-ma, germana e mult mai grea vrei un curs eurocor?

| frostxtq a răspuns:

Descarca de pe market aplicatia Duolingo pe telefon. Poti invata orice limba.

| borntotwerk a răspuns:

Seriale,carti,etc

| CodrutEnergy a răspuns:

Zic sa te concentrezi pe filme si muzica.

| beeebeeee a răspuns:

Sun cursuri ai putea sa mergi sau poti sa iti cumper diferite carti care sunt traduse in romana apoi in engleza si mai sunt si cateva clipuri video pe YouTube Dar cel mai bine inveti de la filme sau jocuri