| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa invat sa cand la pian, dar nu am bani! ce pot face? unde gasesc cursuri gratuite in Bucuresti?

7 răspunsuri:
| anutza a răspuns:

Incearca la Palatul copiilor, la casa studentilor, cauta pe net lectii video, ia-ti o carte cu metode de incepatori
bafta happy

| kindness a răspuns (pentru anutza):

As vrea sa te intreb de "casa studentilor". unde se afla? Imi poti da detalii te rog mult. Chiar am nevoie de ajutor!

| taviyamato a răspuns:

Eu am 12 ani de vioara, am terminat liceul cu atestat in vioara, du-te vb cu parintii tai si spune-le ca vrei sa te transferi la un liceu de arta si ca vrei sa inveti pianul, primii ani sunt grei, dupa aia o sa realizezi ca poti canta orice, nu uita ca in Romania muzica e mai greu de apreciat asa ca nu te descuraja si continua sa te lupti si vei reusii sa fi maestrul pianului succes!

| kindness a răspuns:

Va multumesc! tuturor!

| anss23 a răspuns:

Eu cant la pian de 6 ani si pot sa iti spun ca nu este un instrument prea greu. Dupa parerea mea cel mai bun lucru pe care ai putea sa faci este sa te duci la un magazin gen Muzica si sa cumperi o metoda de pian si sa inveti singura(asta daca ai pian acasa). Medodele acestea sunt destul de bine scrise, au multe exercitii folositoare si te invata si teoria.

| sutinoo a răspuns:

Incearca la Palatul Copiilor, eu am invatat sa cant la chitara acolo.