| AvalohAlyn a întrebat:

Oare sa dau bacalaureatul în 2025-2026 daca nu l-am dat la timpul meu adica in 2017? Vreau argumente pro și contra.Si mai ales cum ar trebui sa ma pregătesc în anii astia care au mai rămas pana în vara lui 2025 cu ce cărți /materiale?
Eu vreau sa îl dau și sa fiu pregătit bine luându-l cu o nota buna de astq am zis ca il dau ori in 2025 ori 2026.
PS:Am fost la profil umanist, filologie în liceu.
Vreau după sa dau și eu la o facultate.

1 răspuns:
| fata357 a răspuns:

Eu zic sa îl dai in 2025, întrucât se schimba materia, și cred că au trecut cam multi ani de când ai terminat liceul și până când dai bacul și intri la facultate, și o să fie diferența de vârstă între tine și restul colegilor, și o să facă mișto de tine... Asta e părerea mea, acum poate vei avea parte de lucruri bune și succes.