| ComatoseWine a întrebat:

Vreau sa ma apuc sa invat despre pictori celebri pentru nu am o cultura despre ei.De fapt deloc si imi e rusine.Imi amintesc niste tablouri acre mi-au placut mult.Nu stiu cine le-a facut, dar stiu ca pictorul era cunoscut pentru "cerul ca vanilia". Nu se pune problema sa nu dau funda:d.conteaza mult pentru >mine:d

4 răspunsuri:
| Nastia a răspuns:

Pablo picasso, van gogh, rousseau, da vinci, michelangelo, tonitza, grigorescu, andre breton.cauta pe wikipedia despre ei.baftawinking

| ComatoseWine explică (pentru MrAngelus):

Ma interesa mai mult cine picta "cerul ca vanilia". Mersi oricum!

| MrAngelus a răspuns (pentru ComatoseWine):

Stiu ca nu te-am ajutat. Ma promovam doar.