| shadow7knight a întrebat:

Vreau sa ma apuc sa invat electromecanica dar nu stiu nimic (nulitate totala) si ma intrebam daca stiti un site de unde ai putea sa invetzi k din pacate pe google nu am gasit ceva din cat am cautat sad

4 răspunsuri:
| corolav a răspuns:

Pentru a te apuca de o meserie trebuie, mai întîi, să fii convins că ai aptutudini pentru aşa ceva. Dacă tu, la acest moment eşti zero (nul ) în materie de aşa ceva e greu să devii atît de meşter în puţin timp.
A fi electromecanic înseamnă a fi un asemenea gen de meseriaş care se preocupă de probleme mecanice dar care incumbă, în acelaşi timp şi probleme de acţionare electrică, sau chiar electronică. Nu cred că există vreun site din care să înveţi aşa ceva. E mult prea complex. Învăţarea unei asemenea meserii necesită învăţătură şi practică de cel puţin 3 - 4 ani. După cărţi de specialitate şi sub îndrumarea unui profesor.

| VladimirPutin a răspuns:

Pentru ce electromecanică?

| shadow7knight explică (pentru VladimirPutin):

Pentru mine o.o cum am spus vreau sa ma apuc

| VladimirPutin a răspuns:

Atunci bagă la cap sfatu lui corolav