| saidlaura a întrebat:

Vreau sa scriu o compunere pe net pentru profesoara de romana si nu stiu cum sa scriu t cu virgula sub si s cu virgula ajutor primul raspuns corect funda trebuie sa o scriu azi asa ca grabitiva

Răspuns Câştigător
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Seteaza-ti tastatura pe limba romana si vei avea toate literele cu diacritice la tastele [ ]; ' \. Setarea o faci din Start->Control Pannel->Regional and Language->Regional Options->Romanian->ok

8 răspunsuri:
| Alexandraaaaa2696 a răspuns:

Buna. Uite da-le "copy-paste" de aici:P [ http://ro.wikipedia.org/wiki/Alfabetul_limbii_rom%C3%A2ne ]. Pa-pa:*.

| Goldilocks a răspuns:

Se numesc diacritice... Cauta si tu pe Google despre ele. rolling eyes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cel mai simplu e sa dai tastatura pe lb romana

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna eu sunt erika si ma pricep la compuneri isr daca vreai sa ai una de la mine terog trimitem un paragaf mi mare si asa poti sa o ai

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu asta caut si eu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E simplu trebuiesa ai imaginatie

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Spuneti o compunere despre obiectul si profesorul meu preferat

| saidlaura explică:

Scuze grabiti-va