| gabrielutzu a întrebat:

Vreau sa vin cu o propunere pe care o adresez in mod public adminilor acestui site si de la care as vrea sa pot primi si un raspuns.
Sunt sigur ca foarte multi useri vor fi de acord cu aceasta propunere.
Ea este: As vrea ca sa se faca modificarile necesare in pagina web pentru ca si injuriile, jignirile, provocarile, amenintarile, cuvintele murdare si in general toate trivialitatile sa poata fi transmise si raportate adminilor pentru ca acestia sa poata lua masurile necesare pentru sanctiuni la fel ca si la postarile de pe site.
De ce spun asta: Pentru ca nu odata, m-am trezit sa primesc mesaje, chiar de la useri cu care nu am schimbat nici un cuvant, in care eram injurat de mama, de familie, si de multe altele, iar eu, care nu ma consider un ordinar in ale exprimarii, nu m-am putut cobora, la nivelul lor, constiinta nu m-a lasat. Dar am fost deranjat foarte mult sa fiu jignit si insultat.
De asta am lansat aceasta propunere.Multumesc.

Răspuns Câştigător
| endofstory a răspuns:

Am inteles ca pe viitor se va implementa filtrarea intrebarilor si raspunsurilor de catre moderatori asa se reduce mult numarul celor care nu stiu sa se comporte civilizat. In ceea ce priveste mesageria privata un simplu ignore e tot ce trebuie sa faci

25 răspunsuri:
Zbenguici
| Zbenguici a răspuns:

Eu deja folosesc butonul "Raporteaza". Decat sa ma injur cu cineva, il las sa ma injure linistita si folosec butonul: nu decat eu in mediocritatea si mocirla altora.

mariana
| mariana a răspuns:

Eu nu am avut asemenea incidente ca cele prezentate de tine in intrebare insa, sunt de acord ca trebuie ca, fiecare utilizator TPU sa foloseasca un limbaj care sa nu jigneasca pe nimeni si sa se refere strict la intrebarea la care vrea sa raspunda.
Faptul ca se realizeaza pe site "convorbiri" ca si pe messenger cred ca nu este corect, pentru acest gen de comunicari exista posibilitatea de a trimite mesaj celui cu care vrei sa detaliezi o problema. De la acest tip de replici s-a pornit de fapt incidentul intre unii utilizatori, fapt ce ne-a afectat pe toti. In opinia mea se cheltuie timp inutil pentru a se face polemica cand acel timp poate fi folosit in folosul celor ce asteapta raspunsul la problemele pe care le ridica.
Raluca deja a rezolvat problema si a moderat neintelegerile aparute si in prezent exista si posibilitatea ca, fiecare dintre noi, imediat la raspunsul respectiv, care ni se pare nepotrivit sa sesizam administratia si atunci nu se mai degenereaza problemele, ci ele pot fi solutionate operativ.
Nu este cazul sa stricam initiativa avuta de initiatorii site-ului ca, cei ce navigheaza pe TPU sa fie ajutati ori sa primeasca ajutorul solicitat si la atat sa se reduca activitatea noastra. Un gand bun pentru toti utilizatorii site-ului si o comunicare civilizata.

Janina
| Janina a răspuns:

De ce crezi ca primesti mesaje cu injuraturi si amenintari?
nu ai incercat sa iti pui si intrebarea asta laughing

| gabrielutzu explică:

Ben-zona, tu si prin acest mesaj dovevesti grosolanie.
Apropo, raspunde-mi la o intrebare: Crezi ca un evreu are dreptul sa atace si sa jigneasca credinta crestina si pe Iisus Hristos?

| gabrielutzu explică:

Http://www.tpu.ro/......-va-place/

Un adevarat exempul de cavalerism al lui ben-zona la adresa femeilor in general.
Scurt si direct.
Oare cate reprezentante ale forumului se regasesc in aceasta caracterizare "cavalereasca" a "doctorului" cu tancu la purtator? ::))

| gabrielutzu explică:

Http://www.tpu.ro/......-va-place/

Un adevarat exempul de cavalerism al lui ben-zona la adresa femeilor in general.
Scurt si direct.
Oare cate reprezentante ale forumului se regasesc in aceasta caracterizare "cavalereasca" a "doctorului" cu tancu la purtator? ::))

| gabrielutzu explică:

Si uite-asa,"doctorul" a inceput sa faca din nou spume...:laughing
Sa enervat, si "masca" bunului simt a inceput (din nou) sa fie data deoparte si grosolania sa sa iasa la suprafata...
dar de la ce ne putem astepta oare de la unul ca el?

| gabrielutzu explică:

Si apropo:
Tu zici ca eu am jignit femeile...sa zicem.
Dar voi ca ucideti zilnic zeci si sute de femei si copii cu tancurile si avioanele voastre primite pomana de la americani, si pe care tu il afisezi cu nesimtire ca si avatar al tau, ca am vazut pe youtube grozaviile pe care le faceti, de asta nu zici nimic?
Poate am jignit, nu zic nu, dar nu am tras cu tancul si racheta in femei si copii.

| gabrielutzu explică:

Pai nu uita cum vi s-a format statul...prin invazie si masacru asupra popoarelor care erau deja acolo. Ori daca tu vii peste mine, imi ucizi familia si te declari proprietar pe casa si bunurile mele, eu ce ai vrea sa fac, sa stau sa te admir?
Multi dintr-e cei cu catiuse, cum spui tu, sunt urmasii si fii celor masacrati de parintii vostri cand v-ati format statul...
Si cum ai vrea sa se comporte cand ocupantii isi extind granitele fara incetare, luandu-le pamanturile si distrugandu-le casele?

| gabrielutzu explică:

Adevarul supara si deranjeaza...Am dreptate sau nu?

| gabrielutzu explică:

Secretel ma bucur ca recunosti ca esti o mitocana si ca mi-ai trimis mesaje injurioase...desi si eu puteam sa fac exact la fel, nu m-am putut cobora la nivelul de nesimtire si mitocanie de care ai dat tu dovada, asa ca am facut ceea ce face orice om cu bun sint, si anume ti-am blocat mesajele, pentru ca, impotriva mitocanilor si nesintitilor nu se poate lua decat o asemenea masura, pana Raluca nu va aproba vizualizarea directa de catre admini a mesajelor private, pentru ca o mitocana ca tine sa poata fi sanctionata.
Oricum, am raportat mesajul, el este in inbox-la categoria mesaje primite si sper ca adminii sa aiba o modalitate de a-l vizualiza.

| gabrielutzu explică:

Si acum ben-zona, al naibii arafazi, mahmuzi si jibrili, ne cam stau in cale si trebuie sa-i mai rarim un pic, nu?
Ca al "naibii" "gentili"(termen folosit in Talmud) s-au cam inmultit necontrolat, nu? :laughing
Apropo, ai citit Talmudul?

| Ben. a răspuns:

Eu am fost insultat de tine on-line, si am ripostat. imi pare rau ca m-am injosit fata de ceilalti useri si ti-am raspuns grosolaniei. dar niciodata nu am trimis nimanui mesaje care sa contina insulte sau grosolanii.nu mi-e teama si nici rusine sa-mi postez ideile la vedere.insa jignirile tale la adresa femeilor, mai ales, ar trebui sa inceteze.si de cele mai multe ori sunt absolut gratuite.vezi :secretel, studentele de la medicina, etc.sa fii cavaler nu strica nimanui; nici macar mie.

| Ben. a răspuns:

Opiniile mele asupra povestilor cu religiile in genere, nu crestine in mod special, se vor cel mult ironice. problema e, ca tie ti se pare jignitor.si unde e grosolania in ce-am postat eu mai sus? nu am vazut, totusi, vreo reactie de a ta in ceea ce priveste jignirile si insultele continue la adresa femeilor. fara respect.

| Ben. a răspuns:

Si unde e problema in ce-am postat eu? vorbeam despre insulte si jigniri directe si continue. daca e cineva revoltat ca nu-mi plac proastele fara simtul umorului sunt gata sa-mi cer scuze. dar cum ramane cu tine? ca daca e sa dau eu link-uri la cate mizerii ai postat tu, o sa ies la pensie din TPU.

| Ben. a răspuns:

Nici macar nu ma sinchisesc sa-ti corectez atatea greseli de scriere, dar'mite sa ma enervez. dar nu mai injura femeile.atata violenta verbala la adresa lor te poate duce la violenta fizica.in general, oamenii care au suferit in copilarie o trauma cauzata de parinti dezvolta asemeni comportament violent.trateaza-te pana vei rani pe cineva.

| Ben. a răspuns:

Imi pare rau de orice victima din orice conflict. avatarul meu reprezinta ceea ce -mi doresc eu.soldatii sa coboare din tancuri sa se aseze pe iarba si sa poata sta linistiti si sa admire peisajul superb din valea bekaa.insa cand or sa coboare ei nu le garanteaza nimeni ca nu vor cobora si katiusele in kiriat shmonna sau in shderot. tu nu ai fost niciodata acolo. vorbeste doar ignoranta din tine.

| Ben. a răspuns:

Deviezi de la subiect.

| Ben. a răspuns:

Adevarul e ca tu uiti atunci cand trebuie! mai tii minte de Iisus? pai cand mergea el printre alti evrei, pe pamanturile-alea nu exista nici macar ideea de arafatzi, djibrilli si mahmouzi.mai insista, poate iti aduci aminte de renuntatul la injurii si insulte.asta e adevarul.

| Ben. a răspuns:

Pa pa. ma duc la plaja. mai vorbim.

prfml
| prfml a răspuns:

Oameni nu uitati doua morale : Capul plecat nu il taie sabia si orice fiara are milawinking Raspunsurile noastre trebuie sa fie cat mai corecte, cand raspunzi la o intrebare asigura-te ca iti doresti sa oferi ajutor, sa nu mai fim egoisti sau sa luam la misto. Eu de exemplu nu am fost deranjat cu injurii, etc pentru ca am stat in banca mea, trebuie sa stii cand trebuie sa taci sau sa vorbesti si ce sa vorbesti. Fiecare dintre noi gandim diferit, este imposibil sa fim toti pe aceiasi lungime de unda si cu totii putem gresi, greseala este umana dar si uman este sa recunosti cand ai gresit. Noi oamenii ne certam pentru ca nu putem discuta. Daca ceva nu functioneaza trebuie sa reparam nu aruncam. PS nu nu sunt un sfant, fac si eu greseli de nu le mai pot tine socoteala.

| ilie a răspuns:

Ar fi bine cu toate ca nu am patit-o dar pentru ceilalti ca o masura de prevedere sunt de acord cu tine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Comentariu inlaturat de autor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Comentariu inlaturat de autor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iarta gabriele. iarta si vei fi iertat.ca ai nume frumos.de arhanghel.fii tare si indelung rabdator.patria iti va fi recunoscatoare. ura.