| adi_9487 a întrebat:

Vreau si eu alte nume de fata romanesti care sa NU se termine cu A in afara de Carmen

Răspuns Câştigător
| Bebis...₣ẹbℓẹŧsea Įu' Sasuke:> a răspuns:

Dar nici Carmen nu e nume romanesc.Intr'adevar, de cateva decenii este foarte folosit in Romania dar nu e romaneschee hee

si cred ca numele care nu se termina in 'a' nu sunt romanestibig grin

eu iti spun cateva nume si sunt de alte origini pentru ca romanesti nu stiuhee hee

Agnes[grecesc]
April
Beatrice
Brigitte [irlandez]
Celine - deriva din latinul caelum, "cer, paradis"
Edit - forma ungureasca a numelui Edith
Erin [englezesc si irlandez]
Ingrid [scandinavic]
Iris[grecesc]
Miriam e forma ebraica a numelui Maria deci e posibil sa fie romaneschee hee
Naomi [japonez]
Noemi [italian]
Odette
Jasmine
Jennie
Naty
Evelin
Kim
Cati
Cerise
Cindy
Claire
Consuelo
Renee
Alice
Cami
Lili

sh cam atathee hee

12 răspunsuri:
| GossipGirl_2226 a răspuns:

Zoe.In afara de asta nume romanesti de fete care sa nu se termine in A nu stiu... dar nume straine sunt foarte multe.Cauta pe google.

| w1NNNd a răspuns:

Miriam Ingrid

| ancutsa410 a răspuns:

Beatrice...

| clofu a răspuns:

Numai daca spui "Te Rog"!

| 12 a răspuns:

Bernice, Betty, Caitlin, Cindy, Consuelo, Felice, Isabel, Jeni, Naomi, Rabi, cam atat da sa stii ca sunt frumoase si acele nume ce se termina cu A

| Frau a răspuns:

Beti, lori laughingai dreptate e foarte greulaughing

| andreeaaa1 a răspuns:

Iris naomi

| Gesii a răspuns:

. Ah. Numa romanaesti de fata care sa nu se termine in a in afara de carmen nu prea stiu. Dar sunt strine, si`s dragute. Cum a zis si ea, Zoe. happy

| Ade_5758 a răspuns:

Ingrid, Iris, Beatrice, Alice(Aliss) Damaris.In alta limba cred ca gasesti o multime:Bridget, Jasimine, Jeniffer, Betty, Caitlin, Cindy

| Curcubeu_7124 a răspuns:

Beatrice,
Aylin,
Eliz,
Catrinel,
Isabell,
Anabelle,

| Livia94 a răspuns:

Damaris:d al meubatting eyelashes...Jeni,Beatrice.