| anonim_4396 a întrebat:

Vreau si eu nuvela "Doua loturi" scrisa de Caragiale. Vreau sa o citesc pe net sau sa o descarc, gratis, sa fie completa, corecta, ca in manualul de romana.Deci NU vreau caracterizarea, apartanenta la specie, rezumatul sau povestirea pe momente, o vreau ASA CUM APARE in manualul de romana!
Bineinteles, dau si funda.

3 răspunsuri:
| 37celsius a răspuns:

Asta e toata, e scurta si amuzanta (ma rog, pe cat de amuzanta poate sa fie o povestire romaneasca) http://ro.wikisource.org/wiki/Dou%C4%83_loturi