| Andreea_8298 a întrebat:

Vreau si eu planul pentru a argumenta specia unei opere epice happy

1 răspuns:
mira
| mira a răspuns:

Nu este vorba de un plan strict.Trebuie sa pleci de la definitie.Fiecare element al definitiei trebuie discutat. Textul XY este o creatie epica intrucat nareaza intamplari.Actiunea contine un episod sau mai multe. Ea se poate desfasura pe mai multe planuri. Durata actiunii se poate limita la o zi sau la o perioada de timp mai mult sau mai putin indelungata.Personajele sunt putine la numar sau mai multe. Ele pot fi mai complexe sau numai creionate.In functie de raspunsuri stabilesti specia.