| David600003300 a întrebat:

Vreau si eu site-uri gratuite de testare/invatare a limbii engleze. La anul' o sa emigrez in Anglia ca sa fac facultatea si fac meditatii, dar vreau sa mai fac si lucruri in plus de asta.
Apropo, ce imi mai recomandati sa fac? Vad filme in engleza, iar la tv ma uit mai mult la emisiuni in engleza.
Funda!

3 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Unul dintre cele mai bune site-uri web unde putem învăţa limba este „BBC Learning English". Când vizitaţi site-ul web, veţi primi acces la zeci de cursuri, fiecare pentru diferite niveluri de cunoaştere a limbii. Prin alegerea nivelului adecvat, evitaţi frustrarea cauzată de un material prea dificil sau prea uşor, care vă plictiseşte. Puteţi învăţa limba engleză, alegând ceva care vă interesează, cum ar fi „Drama" (Dramă), „English at Work" (Engleza la locul de muncă), „Pronunciation" (Pronunţie) sau „News Report" (Ştiri). Dacă sunteţi o persoană foarte ocupată şi nu dispuneţi de prea mult timp pentru a învăţa, vedeţi „6 minute English" (6 minute de engleză).

| dannyel86 a răspuns:

Duolingo e un site/program bun. Are asistenta in limba romana.
E interactiv. Inveti engleza nu doar prin text, ci si prin sunet si imagine.

| Goete a răspuns:

Duolingo - apk, daca ai Android.