| iulia_6002 a întrebat:

Vreau si eu un anunt publicitar da nu de la tvhappy

Răspuns Câştigător
| elena a răspuns:

Si acum serios:

Pielea este asemanatoare unui al treilea rinichi, deoarece contribuie la reglarea necesarului de apa al organismului si eliminarea toxinelor prin transpiratie. Aspectul ei ne poate indica prezenta anumitor boli. Astfel, o piele aspra si uscata la o persoana care are tensiunea mica ne arata o secretie insuficienta a glandei tiroide. Putem remedia acest lucru consumand zilnic alimente bogate in iod: peste, iaurt, oua, legume cu frunze verzi, struguri si banane. Nu e rau sa frecati pielea cu o perie pentru a indeparta celulele moarte de la suprafata ei.

O planta care actioneaza asupra intregului sistem reproducator, atat la femei cat si la barbati este branca-ursului. Daca aveti probleme de sterilitate, impotenta sau lipsa dorintei, luati o lingurita de tinctura de patru ori pe zi. Tratamentul indelungat va fereste si de problemele menopauzei si ale insuficientei ovariene.

Nici o alta planta ca cicoarea nu este prietena mai buna cu ficatul si vezica biliara. Daca suferiti de dischinezie biliara, manifestata prin greturi, dureri de cap sau vreti sa faceti o cura de dezintoxicare generala a organismului, fierbeti un minut o lingura de cicoare, maruntita, intr-o cana de apa.

Chiar si in timpul celor mai drastice diete avem nevoie de energie pentru a ne desfasura activitatile obisnuite. Una dintre conditiile reusitei unei diete este de a nu avea tot timpul senzatia de foame. Aici intervine rolul glucidelor (a dulciurilor) sau hidratilor de carbon, cum sunt numiti in termeni stiintifici. Glucidele bune sunt cele care se transforma lent in energie, dandu-ne astfel senzatia de satietate. Ele se gasesc in cereale, leguminoase, fructe uscate sau proaspete, lapte, zahar. Preferati nucile, smochinele, cerealele complete si orezul pentru a va echilibra necesarul de energie. Zaharul, contrar ideilor preconcepute, are o slaba putere calorica: 4 kilocalorii la un gram, fata de 7 Kcal/gr alcoolul si 9 kcal/gr grasimile.

Cand englezii au ajuns in Australia au vazut un animal ciudat care sarea prin paduri. Au chemat un bastinas si l-au intrebat prin semne ce animal era acela. Cum bastinasul repeta "kan ghu ru" ei au adoptat acel nume pentru animal. Dupa mult timp cercetatorii au constatat ca bastinasul de fapt spunea "nu inteleg".

Daca sunteti adeptii consumului de peste de trei ori pe saptamana, aveti mari sanse sa nu va imbolnaviti de cancer. Un studiu publicat in "International Journal of Cancer" confirma efectele preventive ale pestelui gras, bogat in omega-3, asupra cancerului de prostata. Doua mii de persoane atinse de aceasta teribila maladie au fost intrebate despre obiceiurile lor alimentare, raspunsurile lor fiind comparate cu cele ale unui grup etalon. Studiul a demonstrat ca omega-3 micsoreaza riscul aparitiei acestui tip de cancer cu 43%. Dar nu doar pestele este responsabil de aceasta diferenta. Exista si un aspect genetic deoarece purtatorii genei COX-2 beneficiaza, in totalitate, de efectele protectoare ale pestelui gras.

4 răspunsuri:
| elena a răspuns:

Vand cercei pentru fetite de aur...

| noktambul a răspuns:

La munte si la mare, cu ea intre picioare : motocicleta Harley Davidson!

| MikyMi a răspuns:

Oferta senzationala! De vanzare panou publicitar outdoor tip LED SCREEN, avand dimensiunea de 4x3m, calitate exceptional, pixel reali 20 mm, pixel virtual 10 mm. Stare impecabila ca si nou. Rama si support inclusa. Se poate pune imediat in functiune! Accept si schimb cu masina, materiale de constructii sau alte variante. Ideal atat pentru publicitate comerciala cat si pentru campanii promotionale sau publicitare in scop propriu. Pret cash: 19. 900 EUR Pret variante: 22. 500 EUR Tel
Sursa: http://www.publicitare.ro/cautare/anunt-publicitar.html

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vreau un anunt publicitar