| petrutza_1759 a întrebat:

Vreau si eu un titlu sugestiv pentru o compunere cu tema "un haiduc printre noi". In compunere am vorbit despre salvarea unui baiat cazut in prapastie intr-o excursie la munte de catre un alt baiat.

Răspuns Câştigător
| Doddel a răspuns:

Micii salvamonţi.

2 răspunsuri:
| Doddel a răspuns:

Peripeţia.

| K9pInKuTzZaThA a răspuns:

Nu stiu daca o sa ma crezi dar la acelasi film ma uit in acest moment...Sincer cred ca titlul potrivit ar fi "Ambitia celui slab" Deoarece ar trebui ca celui care l-a salvat sa ii fi fost frica si sa isi fi pus ambitia... Sper ca te-am ajutat{funfita}?