| Nemesis2012 a întrebat:

Ziceti-mi si mie unde pot gasi pe net un site sau cv legat de Limba romana clasele 5-8 pentru pregatirea pentru examen? Am nevoie de teorie, sa-ti explice bine literatura + gramatica sa aiba teste dupa fiecare lectie. Apreciez foarte mult ajutorul big grin FUNDA + VOT

5 răspunsuri:
| Mihaies a răspuns:

Câte ceva despre gramatica limbii române găseşti aici:
http://limba-romana.ucoz.ro/

| pix3L a răspuns:

Pai cauta o carte pentru evaluarea natioanala eu ti-as recomanda din 2013 ca e cea mai noua dar si cea mai greu de gasitwinkingFunda acolo gasesti toate modelele pentru test Funda

| 1Gossip a răspuns:

Www.didactic.ro.Trebuie sa iti faci cont ceea ce dureaza maxim 30s-1 min.
Eu de acolo lucrez. Merita sa iti faci cont acolo. Funda :)?

| alleexxaannddrraa a răspuns:

Dai la raspunsuri lit+gram si poate vei gasi raspunsurile...

| Rrionix a răspuns:

Nu stiu sigur, dar ai putea incerca pe edu.ro sau pe site-urile ministerului de educatie. Poate vei gasi o bransa.Ori mai usor scrii pe google teste din culegeri pentru gimnaziu.