| Chocolateangeeeel a întrebat:

A mai trecut cineva print-o despartire dar care a lasat urme in inima, si simteati ca totul sa sfarsit? Nu vorbesc de o relatie de o saptamana ci de o relatie serioasa.Sufar enorm dupa cel care a fost primul pentru mine,am vointa,vreau sa trec peste,dar simt ca "m-au lasat puterile".Nu imi mai gasesc niciun punct de sprijin,simt ca sunt din ce in ce mai rau, plang zilnic!

18 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| sabin89 a răspuns:

Nu are nimeni solutie pentru probleme de felul asta. Nici noi de pe TPU, si nici altii. Pur si simplu viata contine astfel de "ingredienti". Am trecut si eu prin asa ceva si stiu cum e. Altii sufera la fel de cumplit (sau chiar mai) pentru cu totul altfel de motive: falimentul intr-o afacere, pierderea unei sume mari de bani si alte chestii asemanatoare. Stiu, vei spune ca tu nu ai suferi pentru asa ceva. Posibil, dar uite ca altii sufera, si inca rau, putand ajunge chiar in pragul sinuciderii (vezi cazul Jesse Livermore). Suferim mult si cand pierdem in moarte o persoana draga (mama, tata...). Nu avem ce face.Trebuie doar sa ne inarmam cu forta si sa ne croim drum in viata printre necazuri. O lupta-i viata - spune poetul, deci te lupta. Fruntea sus!

| ForeverWarrior a răspuns:

Nu ii asculta pe cei care fac misto, incearca sa stai mai mult cu prietenii si sa vorbiti diverse subiecte si cand stai acasa concentreazate pe alte lucruri care sa iti distraga atentia.Te cred ca e dureros dar nu face vreo prostie viata merge inainte si timpul le va vaindeca pe toate si sper sa iti gasesti sufletul pereche care sa te inteleaga.

| Niiiicu a răspuns:

Nu te da batuta, pentru a te putea bucura de prezent trebuie sa uiti de trecut

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da am trecut printr-o despartire al naibi de frumoasa si simt un gol enorm in inima.
Dar trebuie sa fie rau ca sa poata fie bine nu? Oricum la un moment dat cand ranile se vor mai vindeca vei accepta alt baiat in viata ta si totul va merge inainte. happy Si nu va mai fi loc de trecut.
In plus gandeste-te mai pozitiv, gandeste-te ca e un lucru bun ca v-ati despartit. Ce rost avea sa continui relatia daca la un moment dat tot se rupea?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

sad te inteleg perfect, si eu traiesc aceeasi drama... imi pare rau, dar nu avem alta solutie decit sa mergem mai departe, fi-i frumoasa, iubeste-te, apreciaza-te implica-te in diverse activitati... inteleg perfect durerea ta, ceea ce te poate linisti e ca va regreta, la sigur. Bafta!

| rutanklan a răspuns:

Eu nu am putut sa trec de despartire. Asa ca m-am sinucis. Acum va scriu din iad. Aici mergem toti sinucigasii.

| Roxin_Alex_1989 a răspuns (pentru rutanklan):

Da n-am stiut ca este net si in iad.e gratis?

| rutanklan a răspuns (pentru Roxin_Alex_1989):

E dar facebook costa laughing. Am vorbit cu shefu sa ii taxeze pe maniacii care nu se pot desparti happy. La fel, yahoo messenger se taxeaza cu o furca in fund pentru fiecare buzz. Si cei ce primesc ignore sunt trimis in rai. De obicei sunt cei care citesc biblia si fac totul ca la carte. E.G, Boring people. They ruin the party man.

| Chocolateangeeeel explică (pentru rutanklan):

Imi pare rau ca iti bati joc.

| rutanklan a răspuns (pentru Chocolateangeeeel):

Mie nu... o sa iti treaca. Relax.

| anonim_4396 a răspuns (pentru rutanklan):

Mai e un loc si pentru minebatting eyelashes?

| rutanklan a răspuns (pentru anonim_4396):

Este, dar pedofilii sunt sus in rai...

| Neinteresantul a răspuns:

Te inteleg perfect pentru ca si eu am trecut prin asa ceva. Si inca nu mi-am revenit complet. Da-mi add pe skype sau messenger la id: neinteresantul

Te voi ajuta si pe tine sa treci peste, la fel cum am fost si eu ajutat.

| rutanklan a răspuns (pentru Neinteresantul):

rolling on the floor)))))))))))))))))))))))))))))

| mikilaina a răspuns:

Buna. Cu totii trecem printr-o despartire care ne lasa urme adanci in inima. Chiar daa relatia respectiva dureaza o luna, 3 luni, un an sau mai mult nu conteaza timpul si conteaza cat de profund ati trait relatia, ce a insemnat pentru tine experienta respectiva. Eu de exemplu, dupa despartirea vietii mele am fost bosumflata cam 2 ani, aveam regrete, ba uram persoana respectiva, ba o iubeam pana acum ajuns sa nu mai am incredere in prieteni, parteneri de cuplu, ma subestiman, nu aveam incredere deloc in mine. Atunci am zis ca este timpul sa fac ceva - trecuta 2 ani. Si am ajuns pe topexperti.ro - site care ofera consiliere psihologica online, in ideea de a cere ajutorul unui psiholog. Am descoperit ca terapia online ma poate ajuta, era eficienta si nu numai ca treceam peste acea relatia ci infloream si eu ca fiinta umana. Daca simti ca nu mai poti rezinsta, si iti doresti sa treci peste aceasta stare apeleaza si tu la un psiholog. Nu lasa timpul sa treaca asa cum am facut eusad

| Mihaii24 a răspuns:

Toata lumea a trecut prin asa ceva, ma rog nu toti.Dar iesi cu prietenele, distreazate! Cunoaste lume noua si cu incetul vei uita de el.Doar distreazate! Da muzica la maxim si danseaza! Aratai ca nu suferi dupa el. In plus, nu e singurul baiat de pe planeta, mai sunt o multime. poate chiar mai draguti care vor sa se imprieteneasca cu tine.Nu suferi, nu merita. happy