| ionuuuuuut a întrebat:

Ă nu stiu cum sa incep. Am o relatie mai complicata cu iubita mea,de un an si jumatate suntem impreuna, insa mereu mai mereu ne certam...De obicei ne impacam imediat, dar de aceasta data suntem certati de 2 saptamani.Cauzele certurilor sunt de obicei faptul ca ea mai flirteaza uneori cu baieti,ma inseala. Eu o iubesc foarte mult,nu pot renunta la ea si as vrea sa se schimbe sa nu se mai intample nimic de genul... Nu pot sa o las,nu pot renunta la ea,nu suport sa o vad cu alt baiat si nu inteleg ce dracu sa fac.
De asemenea, suntem certati de 2 saptamani,de cand nu mai vrea sa ne impacam(timp in care vorbeste cu o gramadata de baieti)
Faza este ca uneori mai iesim si este super ok cu mine... insa as vrea sa stiu cum dracu sa renunt la ea,nu inteleg cum sau ce este de facut intr-o astfel de situatie? M-ar putea ajuta cineva? Daca este va pot da mai multe detalii pe privat, si daca m-ati ajuta cumva v-as fi indatorat pe viata.

Răspuns Câştigător
| BotezanDaniel a răspuns:

Salutare! happy Cred că suferi de o dependență emoțională, și confunzi iubirea adevărată cu asta. surprise
Și eu am avut o problemă de genul ășta, ba chiar m-am și automutilat. crying M-a ajutat într-un fel ce a scris un psiholog, psihoterapeut big grin (îți trimit link-ul mai jos) Sper să fie asta rezolvarea și la tine.winking Multă sănătate! big grin Funda? happy

6 răspunsuri:
| ROB3RT89 a răspuns:

Salut,
De cand am vazut ca ai zis ca te insala, nu am mai citit mai departe.
Uneori baietii sunt inselati pentru simplul fapt ca nu stiu sa se comporte/vorbeasca cu fetele.
Uneori sunt ele panarame, ce sa faci...
Indiferent care ar fi motivul, nu merita sa acorzi o a doua sansa.
O va face iar.
Te ajuti singur tinere, pui punct acum si vei constientiza mai tarziu ca ai facut o alegere ok.
Succes!

| Freya1 a răspuns:

Tu esti sigur ca flirteaza cu alti baieti si ca te insala,sau presupui?
Sunt curioasa de unde sti, ai prins-o, cum ti-ai dat seama, ce explicatie ti-a dat?
Daca ea chiar te insala (adica se intalneste, se saruta si face sex cu alti baieti) atunci inseamna ca nu te iubeste, iar tu nu ai de ce sa iti bati capul cu asta si. Gasesteti si tu o ocupatie nu mai sta toata ziua dupa fundul ei si iti va trece.

| OldSoul a răspuns:

"Eu o iubesc foarte mult, nu pot renunta la ea si as vrea sa se schimbe sa nu se mai intample nimic de genul... Nu pot sa o las, nu pot renunta la ea, nu suport sa o vad cu alt baiat si nu inteleg ce dracu sa fac. "

"insa as vrea sa stiu cum dracu sa renunt la ea, nu inteleg cum sau ce este de facut intr-o astfel de situatie?"

Te contrazici, nici tu nu stii ce vrei, prin urmare nici nu stiu ce raspuns astepti cu adevarat.
Mai bine aloca-ti timp, si pune-ti singur ordine in minte.

| aimullah123 a răspuns:

Daca accepti ca o vagaboanda sa te insele si tu inca ramai cu ea inseamna ca esti carpa de sters pantofii, nu te supara big grin
Fii barbat si nu accepta sa fii bataia ei de joc. Mai sunt cateva miliarde de fete in lume big grin Si sigur nu e aia cea mai frumoasa dintre toate xD
Incearca sa o prinzi cu fofarlica si da-i papucii.

| Iuliapp a răspuns:

Cine mai flirtează și cu altcineva sau Înșeală. nu iubește. Sunt o mulțime de fete nu are rost sa te complaci așa și sa te înjosești așa ca ia-ți inima in dinti și renunța la ea. Încearcă sa nu mai ai contact cu ea deloc nici pe rețelele de socializare, încearcă sa vorbești cu altcineva sa ieși cu altcineva sunt mulți oameni care ar merita atenția ta cu adevărat, nu exista nu pot. O sa îți fie mai greu dar o sa poți. gândește-te ca nu meriți asta și poți fi fericit cu altcineva. Tu ai făcut totul dacă nu se poate nu se poate. Renunța