| SuziR a întrebat:

Desi suntem suntem diferiti deoarece nu prea avem multe in comun, il iubesc si nu pot sa accept despartirea pe care el o vrea. Cand eram impreuna ne certam din diferite motive cum ar fi ca nu gasim punctele comune sa facem relatia sa mearga deoarece eu sunt o fire mai vulcanica si el este un baiat mult mai linistit si echilibrat. De fiecare data cand ne certam, doar eu veneam cu argumente, iar el parea indiferent. Chiar daca ma deranjeaza multe chestii si am acceptat multe din partea lui cum ar fi faptul ca renunta la mine si dupa o luna-doua aparea din nou cu fraza,, hai sa ne impacam, deoarece tin la tine,,. Ultima data cand ne-am vazut a fost acum 3-4 zile si ne-am certat pe motivul ca mereu cand iesim facem aceleasi lucruri si e putin plictisitor. L-am inteles si pe el cand a zis ca nu prea avem ce face de obicei, dar totusi se poate schimba asta. Am avut o izbucnire si acum el nu mai vrea sa continuam deoarece considera ca ne chinuim amandoi si tragem unul de altul degeaba, dar eu nu pot renunta nicicum deoarece chiar daca sunt aceste probleme, totusi exista o cale de rezolvare... dar el nu mai vrea asta... Ce mi- ati sugera sa fac? Zilele astea m-am simtit rau din cauza asta si as vrea sa repar.

2 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Spui ca sunteti diferiti si nu aveti prea multe in comun. Ti se pare ca este iubire sau doar crezi ca este iubire doar sa fii cu el sau cu oricine altcineva?
Asta nu este dragoste, iubire sau cum vrei sa ii spui tu. Iubirea de care spui tu este superficiala.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu va potriviti deloc asta este clar, tu esti o fire vulcanică nervoasă iar el este calm total opusul tau este el, de ce ai vrea sa va tot reimpacati ca sa va certati din nou? Ca se vede de la o poștă ca relatia dintre voi nu este ok, nu functioneaza, nu ai spus ce varste ave ti voi doi, el este mai mare decat tine sau tu decat el? Cel mai bine despartiti va si fiecare pe drumul lui asta nu e viata, chiar daca el vrea sa continuati relatia tu nu te schimbi esti mereu aceiasi rea si nervoasa, pai cît sa te mai suporte, daca la fel o sa faci si cu altul o sa te tot desparti ca nici unul nu va fi prea bun pentru tine, mergi la un psiholog ai probleme mari cu nervii nu este de glumit cu asa ceva, este o boală ceea ce ai tu.