| Sfinnx a întrebat:

A trecut o saptamana de cand ne-am despartit.Nu am avut nimic..pana acum.Incepe sa imi fie dor oarecum de el, de momentele petrecute impreuna si..tot.Si acum ca il stiu cu alta nu stiu.Ma simt tare ciudat.Inca am sentimente pentru el dar nu-l mai vreau.Probabil nu multi o sa intelegeti.Prin.: am sentimente pentru el dar nu-l mai vreau.e in sensul ca. vreau sa se schimbe in privinta a catorva lucruri.Lucruri pe care deja i le-am spus inainte.
Motivul despartirii a fost: ne certam de prea multe ori si nu mai suporta atata stres.Si totodata ca ii punea inimioare si pupici unei fete cu care eu eram/sunt prietena si sustinea ca sunt doar prieteni vechi.Binte inteles ca nu cred asa ceva, ca doar nu sunt fraiera.Si in final..acum ei doi sunt impreuna.Asa ca mai bine imbratisez ideea ca ne-am despartit din cauza ca vroia pe altcineva.
Ce sa fac? Eu am o puternica convingere ca o sa se intoarca la mine, si mereu cand am avut presentimente si convingeri de genul s-au adeverit.El chiar a fost ce mi-am dorit dar s-a terminat totul brusc.Am vreo sansa sau vreo modalitate sa mai salvez ceva?
PS: azi am inceput sa vorbim.dar foarte putin si vag.Am avut 4 luni si de cand ne-am despartit s-a bagat pe tipa aia.

9 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Daca asa mult il iubeai de ce te-ai despartit de el? cred ca te plictisesti nu ca il iubesti, ai frustrare cum ca el are pe cineva

| sofisis a răspuns:

Nu mai ai vreo sansa sa salvezi ceva si cu cat ii dai mai mult de inteles ca esti inca disponibila, cu atat il vei indeparta mai mult de tine.
Vorbeste cu el amical, detasat. Desi cel mai bine ar fi sa o tai de tot.
El deja e cu o prietena de-a ta. Nu se va mai intoarce la tine. Si chiar daca ar face-o, nu va dura.
Convingerile tale sunt nefondate. E rodul a ceea ce doresti tu, nu a situatiei realiste.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

N-ai ce sa salvezi, tu declari ca nu ti-l mai doresti. Schimbarea nu i-o poti impune, nu ai dreptul asta. Doua intamplari identice nu vor mai avea loc indiferent daca tie ti se face dor sau nu. Nu mai trece peste ultima impresie lasata de acest tip, ea trebuie bine imprimata in creier ca sa poti merge mai departe.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca iti este dor de cineva, nu inseamna ca trebuie sa te impaci cu el. Nu merge si aia e. O sa-ti fie dor, dar o sa-ti treaca la un moment dat... asta e.

| MrLucas a răspuns:

Nu e nimic de salvat, el ti-a aratat asta deja.Pari o tanara inteligenta, asadar capul sus si mergi mai departe iar data viitoare acorda o mai mare importanta si psihicului unei persoane tocmai pentru a evita sa ajungi in astfel de situatii.

| ivanhoe a răspuns:

''Asa ca mai bine imbratisez ideea ca ne-am despartit din cauza ca vroia pe altcineva.'' Ti-ai dat singura raspunsul.
Cand se va certa cu ea se va intoarce la tine si invers. O sa fie un stres permanent. Renunta! N-are rost. Nu te iubeste.

| AndreiTudose a răspuns:

Daca el s-a "combinat" cu alta, tu crezi ca mai are sentimente fata de tine? Sau stai, eu gresesc, (poate), poate vrea sa te faca geloasa. Meh. Poate si el vrea sa fiti impreuna iar, dar nu stie cum sa-ti spuna. Ce sa faci? Asta nu pot sa-ti spun. Si nimeni nu cred ca poate. Adica doar o persoana, si aceea esti tu.

| InSoMnIaC a răspuns:

Si in cazul in care o sa va impacati ce o sa faceti o sa va certati toata ziua, o sa stai sa te uiti cum vb cu altele, daca pentru tine e ok asa atunci nu stiu ce sa zic, mai bine mai rezisti putin acum si o sa-ti fie mai bine apoi

| florina2001 a răspuns:

Hei...te inteleg perfect crede-ma. happy Poate el nu a fost persoana potrivita care te-ar fi putut face cu adevarat fericita si de asta Dumnezeu a ales sa va desparta. Tot ce trebuie sa faci este sa ramai puternica, sa nu te afunzi intr-o tristete d-aia profunda, sa te inchizi in camera si sa plangi toata ziua. Orice lucru se intampla cu un motiv.Eu zic sa iti continui viata,stiu ca e greu dar incearca sa te axezi pe lucruri total diferite: iesi in oras, experimenteaza chestii noi. Despartirile fac parte din viata noastra, tot ce trebuie sa faci este sa inveti ceva din fiecare experienta, sa mergi mai departe. Stiu ca poate te doare acum dar, cu timpul trece... happy