| anonim_4396 a întrebat:

Poate o fata sa te uite dupa ce am unblat aproape 6 ani impreuna? Ne-am despartit din aprilie din mai are pe altu, poate sa il iubeasca in 3 luni si pe mine sa ma uite, recunosc ca am stresato cu mesaje si telefoane dupa ce ne-am despartit.Nu ne-am despartit nciodata cat timp am fost impreuna m-a iubit foarte mult, dar dintr-o data a zis ca nu ma mai iubeste, ce ar trebui sa fac? Acuma m-i mai draga ca niciodata sa o las in pace sau spunet-mi care ati patit ce sa fac? o seara placuta.

Răspuns Câştigător
| cioko19 a răspuns:

Da. poate.
Tu sa faci ceea ce iti dicteaza inima.noi aici doar sfaturi iti putem da. dar tu sti cu adevarat ce simti.
Daca o iubesti.eu cred ca nu ar trebui sa renunti la ea atat de usor.
Mult succes!

5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Uneori relatiile se termina, poate din cauza greselilor partenerilor, poate pur si simplu. Impaca-te cu ideea si lasa viata sa continue.

| coryyyyyyyyyyy a răspuns:

Sa incerci s-o uiti si sa mergi mai departe... daca a zis ca nu te mai iubeste inseamna ca asa e. dragoste cu sila nu se poate.winking

| Mya a răspuns:

Posibil sa nu te mai iubeasca, cum ti-a si marturisit de altfel, dar de uitat sigur nu te-a uitat! Intervine macar obisnuinta...totusi,sunt ani, nu luni! Aveti multe amintiri ce va leaga... iar pe cel de 3 luni inca nu-l iubeste, poate fi indragostita de el, poate de aceea te-a si parasit, ii era gandul la acela.Eu zic sa o lasi in pace o perioada, fiindca facand presiuni asupra ei, nu vei reusi sa o aduci inapoi.Mai mult o indepartezi. Daca te iubeste, va realiza singura ca relatia cu celalalt a fost doar o escapada din rutina...si cand va decide sa se intoarca la tine, posibil ca tu sa nu iti mai doresti acest lucru...pana atunci, incearca sa te obisnuiesti cu gandul ca sunt slabe sanse sa va impacati.Mergi mai departe...

| sese a răspuns:

Asa-i viata dar nu este o tragedie; viata merge inainte chiar vrei sau nu si daca acum e greu.

| alice_6789 a răspuns:

Pai o relatie de 6 ani nu cred ca se iuta asa usor... Dar daca ea a hotarat sa se desparta de tine e mai bine sa o lasi adica sa nu o mai stresezi cu sms-uri si telefoane... incearca sa te impaci cu ideea... dar nu prea cred ca te-a uitat asa de usor... o relatie asa de usor dupa parerea mea nu se iuta chiar asa... multa bafta...