| 211wasgnij a întrebat:

A venit de peste ocean o domnisoara care dupa ce i-a satisfacut pe americani s-a gandit sa treaca si pe la noi in tara. Noi am primit-o cu bratele deschise, si-a anuntat de mult timp un recital, noi am luat-o in deradere, ne-am lasat purtat de val. Cand a aparut timid pe scena, ne-a luat cu sudori reci, s-a simtit flatata cand niste manelisti si cantareti au creat melodii despre ea. O cunoastem toti, e criza financiara, fiecaruia in parte ne-a dat o nedorita sarutare. Toti a trebuit sa ne reanalizam viata, a trebuit sa fim mai cumpatati. Cum te-a afectat pe tine?

Răspuns Câştigător
| luana1 a răspuns:

Cumpatata eram si inainte si traiesc la fel ca acum 3-4 ani.Criza,cel putin la noi, in Romania este pe hartie.Eu nu inteleg cum o tara,preponderent importatoare,cum e tarisoara noastra,poate fi afectata prea mult de criza? Aici,in Romania,criza a fost o scuza pentru executarea unor masuri experimentale. Poate ca nu e asa, dar asta cred, deocamdata.

4 răspunsuri:
| Parker a răspuns:

Minor, irelevant ...nu m-a afectat cu nimic direct, poate foarte putin indirect avand in vedere mediatizarea excesiva a acestui subiect.

| prye a răspuns:

Despre cine este vorba?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ar fi fost excelent sa fi invatat si corpurile administrative sa nu mai fure dar ele o fac mai al dreacu. Politia vine la centura si nu le mai face decit prezenta la curve.In fata barului se opresc si stau un pic de vorba cu aia care vind tigari la negru, se intereseaza unul de sanatatea celuilant si pleaca fiecare in drumul lui.La intretinere se lucreaza cu 5 chitantiere.La fisc daca ai pierdut chitanta de anul trecut esti bun de plata samd.

| Rritu a răspuns:

Ti-a spus ma.
"e criza financiara"
Esti batut in cap? confused