| andreiutzucu a întrebat:

Ai putea trai fara prieteni? dar fara familie? dc?

22 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Fără prieteni, nu. "Prietenii sunt făcuţi să te rupă, să te corupă dar tot ei te şi educă."
Fără familie, da. Fără niciun fel de problemă. Dacă îmi consider prietenii ca fiind familia mea, atunci nu.

| cristi202 a răspuns:

Poate ca as putea (oare?), dar atunci mereu as fredona cu tristete in inima melodia lui Akon, "Lonely": "Lonely, I am so lonely, I have no body...".

| ELLSSA a răspuns:

Fara asa zisii prieteni pot trai oricand, in schimb fata de familie nu cred ca as putea si mi-ar fi enorm de greuhappy

Apache
| Apache a răspuns:

Fara prieteni.da!
dar fara familie ...nu!

| ZuZzA4eVeR a răspuns:

Fara prieteni in nici un caz, adica fara prieteni nu am nimic. Prieteni sunt ca si familia mea, impartim totul si e supper. Famile nu stiu daca am adica tata lucreaza in alt oras (il vad ffff rar) iar mama lucreaza de pe la 8 pana pe la 22, iar fratele mai mik, pai el e mai ca dintre toti da nu prea am timp de stat cu el. Deci la mine prieteni pe primul lochappy

| emy a răspuns:

Nu, categoric, nu.De ce? Pentru ca asa a lasat Dumnezeu omul:sa fie intre oameni si sa aiba nevoie de oameni.Deci fara oameni nu poti trai.Adica traiesti,dar trist, nefericit, nemultumit.Cine spune ca nu are nevoie de prieteni si de Dumnezeu, se inseala.Chiar daca nu-si da seama,are nevoie de acestea doua, pentru ca sunt mai mult decat indispensabile, sunt VITALE.

| buterfly a răspuns:

Fara familie in nici un caz!:X...Cred ca e cel mai de pret lucru pe care omul il are in aceasta lume! O familie care sa il iubeasca si fie aproape de el.:X
De prieteni cred ca intr-un final m-as putea lipsi! Am ajuns la concluzi asta nu de foarte mult timp!straight faceDar m-am convins pana la urma ca prietenii adv nu exista ci doar amicitii!

| Dianné a răspuns:

Nu, pentru ca viata cat de roz ar fi, fara ei nu as mai avea rost sa traiesc.

| Ea12345 a răspuns:

Nu.Prietenii si familia sunt cele mai importante lucruri in viata. Fara ei, viata ar fi pustie, anosta, trista, plictisitoare...

| aniriiiiii a răspuns:

Daca nu as avea prieteni as fi o persoana trista si singuratica,care ar sta numai in casa si s`ar plictisi,as fi un suflet singur. Daca nu as avea familie nimic eu n`as exista nu? asa ca fara prieteni as putea trai, dar ar fi o viata trista, iar fara familie in niciun caz happy

| pwp a răspuns:

Fara prieteni da[oricum sunt inexistenti]
fara familie nu as putea trai.

| Minks a răspuns:

As trai, dar nu as fi fericit.

| Bylok a răspuns:

Fara prieteni as putea trai, dar fara familie nu! cred ca nici doua zile nu as rezista fara mama mea sad

| LoveYou_6409 a răspuns:

Poi avand in vedere ca mai toti prietenii mau lasat unu cate unu sh inca nu am murit, da. Dar fara famile in nici un caz [chiar daca sunt super enervanti cateodatahee hee]

| syjey a răspuns:

Din punct de vedere bilogic DA
Social NU

| Polaris a răspuns:

N-am nevoie de nimeni altcineva decât propria persoană.

| MissIndependent a răspuns:

Nu as putea trai fara prieteni dar fara familie este posibil, fara prieteni nu pot trai pentru ca toata lumea are nevoie de cineva laga el dar fara familie este posibil pentru ca exista atatea cazuri in care cineva pleaca intr-o tara straina si acolo nu are decat prietenii care isi face, logic din cand in cand ii mai viziteaza dar se poate si fara familie o perioada de timp big grin

| cισcσℓαтαﺕαєяαтα a răspuns:

Bineinteles ca nu!happy
E ca si cum nu ai aer!straight face
Plus ca eu nu pot sa tin in mine cand am ceva de zis, trebuie sa discut cu cineva`!
Tu ai putea?:-s

| djdani2010 a răspuns:

Fara familie niciodata

| VladsBoss99 a răspuns:

Un om nu poate trai izolat. Daca nu ai avea prieteni ai fi supar nai avea cu cine sa te distrezi practic vei fi o persoana singuratica.Iar fara familie nu ai nimic

| Sisi0748 a răspuns:

Fara prieteni as putea... ei vin si pleaca, dar fara familie NU

| Lolita_4631 a răspuns:

Nu, eu nu as putea. Cine ne ajuta cand ne este greu? Si familia si prietenii. Fara ei, nu am fi nimic. Pe ei ne bazam noi. Trebuie multa incredere.