| anonim_4396 a întrebat:

Cum e viata fara prieteni? Se poate trai fara prieteni, voi ati putea trai?

11 răspunsuri:
| danay72 a răspuns:

Ești nefericit fără prieteni adevărați. Asa am fost creați sa avem prieteni, avem aceasta necesitate. Prietenul adevărat iubește oricând și în nenorocire ajunge ca un frate.

| Mayhem666 a răspuns:

Eu am doar 2 prieteni foarte buni (un baiat si o fata), pe care i-am intalnit anul trecut (aici pe site, nu in realitate), si ne intelegem de minune. Inainte sa ii intalnesc pe ei, nu aveam nici un prieten, si nu pot spune ca nu a fost bine nici asa, dar e bine si cu prieteni. Nu am murit neavand prieteni, si nici nu mor daca ii am.

| deeeaqq a răspuns:

Nu știu, unele persoane mi-au spus că e ok.
Se poate.
Aici nu pot să-ți răspund, nu e cazul.

| anamariarot a răspuns:

Eu fara prieteni as putea, dar fara familie nu.

| Deaad a răspuns:

Cine are prieteni?
Oamenii? Au prieteni oamenii?

Răspuns utilizator avertizat
| Ganea_Marian-Dumitru_1972 a răspuns:

Eu nu pot trai fara prieteni.

| Adiq a răspuns:

E imposibila, o viata fara comunicare. Pana la urma o sa ajungi la nebunie.

| HarleyQuinn a răspuns:

Viața fără prieteni e minunată. happy
Ok, în momentul de față am și eu câțiva prieteni, dar dacă ar fi ca mâine să-i pierd pe toți, nu m-ar întrista, ba din contră aș fi fericită că nu ar mai exista chiar nimeni care să mă deranjeze și astfel, aș putea să mă concentrez și mai mult pe activități pe care le pot face singură.
Mă simt mult mai relaxată când sunt singură și de asemenea, mă distrez și mai bine.

| 2P a răspuns:

Bineinteles, Fara probleme! happy Nu ai nicio datorie fata de nimeni, nu te tradeaza nimeni, nu te roade nimeni, Inveti sa fii responsabil si sa nu depinzi de nimeni!

| Pisicuta_Valutza_1997 a răspuns:

Pai,daca nu ai prieteni si te simti singur foloseste-te de imaginatie. creindu-ti un prieten imaginar poti trai fara prieteni.
deci da, se poate trai fara prietenii adevarati si consider ca si eu as putea trai fara prieteni