| tweety_8071 a întrebat:

Ajutati-ma nu stiu ce as ma mai fac cu mamacrying(...se poarta ca un copilsad.imi injura prietenii si apoi rade...sare coarda, sta cu prietenele mele si "barfeste". .imi cere bani pentru tot felul de porcarii(ea nu lucreaza
).si asa in general parca ea ar fi copilul si eu mama...crying.eu am nevoie de o mama sadimi lipseste o mama. ea parca ar fi sora mea mai mica...ma puteti sfatui cumva? mersi:*

19 răspunsuri:
cami
| cami a răspuns:

Nici eu nu intelegeam de ce tot primesti stupid. SPUNE-i ferm, "Mama, gata! ". Nu inteleg... Are. probleme? Sau? Tu, de unde ai bani?

blonda_suprema
| blonda_suprema a răspuns:

Vreau sa te intreab daca mama ta s-a comportat asa cu tine din-totdeauna sau doar de ceva vreme incoace? Pentru ca daca s-a comportat asa din-totdeauna si nu te-a deranjat, inseamna ca ai incurajat-o si tu, pentru ca ti-a placut comportamentul ei de "sora mai mica" (nu e vorba de saritul coardei sau vreun altfel de sport) si ca mama ta era putin altfel decat celelalte mame, iar acum, cand ai devenit adolescenta, a inceput sa te deranjeze mai orice fac parintii tai, sau in cazul tau parintele in a carui custodie te afli. Cum au spus si "TPU-istii " din-aintea mea spune-i ca te deranjeaza unele lucruri la ea, cum ar fi...

| gabimaris a răspuns:

Iti sugerez ca tu si prietena ta sa va faceti conturi diferite daca vrei ca utilizatorii TPU sa te inteleaga si sa-ti ofere sfaturi pertinente si nu insulte si critici! Nu e vina lor, sa stii! Chiar te pot ajunta sfaturile celor de aici, asta daca dai dovada ca esti o persoana cu coloana vertebrala! Sanatate!

| Gabry a răspuns:

Vorbeste cu ea, spune-i ce ne-ai spus si noua! Faptul ca tu ai nevoie de o mama care sa te sprijine, sa-ti dea sfaturi! Pe tine te deranjeaja comportamentul ei ciudat si ar trebui sa inceteze pentru ca e (asta o sa fie mai greu de spus...) JENANT! Si intreab-o ce a determinat-o sa se comporte asa! Purtati o discutie lunga, pune-i multe intrebari si incearca s-o intelegi! Trebuie sa aiba un motiv pentru care a abordat acest comportament! Imbratiseaz-o si spune-i ca iti doresti sa fie ca inainte!

Deci un moment mama-fiica

| juniper a răspuns:

Vorbeste cu ea, probabil ii e dor de anii adolescentei, esti adolescent o data in viata, dupa care gata, probabil de aceea se poarta asa, vrea sa fie din nou adolescenta.

| Dorinel a răspuns:

Te sfatuiesc sa vorbesti cu un psiholog URGENT... ori incerci sa il cauti pe tatal tau si sa ii spui sa te ajute...nu mi se pare normal sa iti injure prieteni apoi sa rada...sa sara coarda nu mi se pare ceva iesit din comun avand in vedere faptul ca sunt multe persoane care se intretin cu saritul coardei, mai mi se pare anormal ca barfeste cu prietenele tale sau ca iti cere bani si ea nu lucreaza...ma duci cu gandu la Spitalu de nebuni[9] sau Balaceanca mai grav...nu te supara dar ceea ce spui tu esti foarte grav cu parere de rau

| sweety_1169 a răspuns:

Probabil ca are foarte multe pe cap sau e f stresata iar lucrurile astea o fac sa uite, vb cu ea si intreab o de ce se poarta asa

| aysun a răspuns:

Psiholog straight face.

| barbyr0z.ex.fantadelamaye a răspuns:

Draga mea
las-o balta! tot ce scry sunt minciuni! da-napoi la-ntrebarile tale si cyteste pe cea-n care doresti bani pentru ca mama ta are problema si trebuie operata...acum ce face sare coarda? draga mea... orycine daca citeste-ntrebaryle tale isi da seama ca minti
sau may e varyanta
ca mama ta sa fie nebuna... dar cum-ty cere bany daca nu lucreaza? cine lucreaza? tu?

ai o gramada de-ntrebary cu scoala, ca te-ai indragostyt etc...
straight face
lucri in weekend? nu cred~=! stay pe TPU
straight face
clar toate se leaga
decy las-o balta!

| barbyr0z.ex.fantadelamaye a răspuns:

Ps:alta minciuna
-n ntrebare -n care ceray ajutor spuneay ca tatal tau a murytraised eyebrows
doamnestraight face
sa stii ca Dumnezeu te audeoh go on

| barbyr0z.ex.fantadelamaye a răspuns:

Multumesc de stupizi....asa e cand esti prea sincerahee hee

| tweety_8071 explică:

Parintii mei sunt despartiti si eu stau cu mamastraight face

| tweety_8071 explică:

Ps...aia era intr pentru o prietena...mama nu era bolnava... da eu o las pe ea sa-mi acceseze contul.asa ca amandoua postam intrebari. daca nu ma crezi imi pare rau(si bani ii am din pensia de la tatal meu alimentara)

| tweety_8071 explică:

Asa ca @barbyrOz.nu inteleg care e problema ta? eu nu am nimic sa-i ascund prietenei mele si de acea impartim amndoua acelasi cont.suntem deci 2 persoane.nu as avea nici un motiv sa fiu prefacuta, mai ales ca aici lumea nu ma cunoaste si nu mi-e rusine sa ascund nimic...ai inteles totul foarte gresit

| tweety_8071 explică:

Da mersi si eu de stupid...nu inteleg ce era stupid in rasp meu?:S

| tweety_8071 explică:

"draga mea".nu stiu care ti-e problemalaughing. ti-am explicat tot...si vezi ca te-ai inselat ca vb in nestire...si acum imi tot dai stupid... cea mai stupida esti tu!

| erik100 a răspuns:

Are nevoie de sprijinul tau nu de judecata ta.incearca sa vorbesti cu ea. si ca sare coarda nu e nimic esit din comun poate o face pentru a se mentine in forma.madona are 51 de ani si sare coarda mai rau ca un copil si? o face pentru sanatatea ei sa stii ca e foarte sanatos sa sari coarda nu conteaza varsta.deci daca te deranjeaza ceva la ea spune-i si gata.succes.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tata? El ce zice? Nu poti vorbi cu el? Daca nici cu el nu merge, du-te la psihologul scolii. Te va ajuta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Oamenii la batrinete, dau in mintea copiilor laughing