| Anonim2003000 a întrebat:

Ajutor! Deci este o fata căreia îi place de mine! Dar mie nu-mi place de ea! Adică azi mi-a scris pe Facebook și din astea și na, i place de mine! Cum fac so refuz politicos?

Răspuns Câştigător
| metehne a răspuns:

Explica-i frumos ca nu e reciproc.
'Bai, îmi pare rau, dar nu simt la fel pentru tine. Sper ca vom putea rămâne amici'
Simplu
Bafta!

7 răspunsuri:
| ROB3RT89 a răspuns:

Spune-i tot politicos ca nu iti place de ea sau ca nu te intereseaza persoana ei.
Daca nu, da-i de inteles.
Banuiesc ca nu e asa fraiera sa nu intelega si sa mai insiste...

| Adry05 a răspuns:

`scuze dar eu nu am aceleasi sentimente pentru tine`. Atat, nu-i mai zice altceva ca poate sa-l interpreteze ca pe o speranta, cu cat o refuzi mai rece cu atat o sa-i fie mai usor sa treaca peste. Cel putin daca are suficienta demnitate.

| RainmakerX a răspuns:

Daca nu vrei sa-i dai o sansa atunci poti spune ce ti-a spus "TotiPentruUnu99".

Totusi, as zice sa-i dai o sansa. Este aiurea s-o respingi daca nu-i cunosti personalitatea. Toti avem anumite "pretentii" legate de fizic dar cine stie, poate ca are alte calitati.

In fine, este viata ta deci nu e treaba noastra sa-ti spune ce sa faci.
Succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pune-i piesa Zmeu` Ninja` - Sub Terra, o sa inteleaga.

sau spune-i ca Zmeu` Ninja` s-a intors sa fure tronul, vezi tu

| CosminCD a răspuns:

Hey, man, poate cine știe... îți va plăcea în viitor. big grin nu da cu piciorul.
Spune-i că apreciezi foarte mult ceea ce ea ți-a zis, că o respecți, dar nu crezi că ești tu persoana care poate să-i ofere fericire și dragoste. Spune-i să nu se simtă ciudat... trateaz-o cu seriozitate. Ea a facut un pas importat să îți spună. Nu o răni...chiar nu știu ce să-i scriu. Faza e că tu o cunoști și știi mai bine cum reacționează și cum poți să discuți cu ea. Nu mai pot să-ți spun decât succes!

| SynapseNinja a răspuns:

Îi poți spune cu frumosul că nu simți la fel pentru ea. Adică mai explicit să îți dau o idee: "Îți mulțumesc că simți ceva pentru mine, însă eu nu simt la fel pentru tine. Te respect în continuare, apreciez că ai avut curajul să îmi spui în față ceea ce simți, însă cred că nu sunt eu omul care îți poate oferi iubirea suficientă pe care ți-o dorești. Îmi pare rău de asta, însă, dacă ai vrea, am putea rămâne amici în continuare. Sper să nu te superi." Eu zic să îi spui așa sau ceva asemănător, însă să nu fie prea dur ca să nu o rănesti că măcar a avut curajul să îți spună. Acum depinde, cine știe, poate o să îți placă de ea în viitor.

| ToțiPentruUnu99 a răspuns:

Eu as zice asa daca ar fi cazul meu: Hei! Apreciez mult ca ti-ai facut curaj si mi-ai scris dar imi pare rau sa zic ca nu simt la fel. Acum nu trebuie sa te simti ciudat sau sa-ti para rau ca mi-ai zis pentru ca stiu ca refuzul e aiurea dar putem fi prieteni.