| AngelikTPU a întrebat:

Salutari TPU! Am si eu nevoie de niste sfaturi de la cativa liceeniwinking. Imi place de noua mea colega, boboaca si ea la MI, care se comporta super cu mine. Am fost politicos si i-am oferit ajutor la tema de la matematica, dar nu vreau nici sa par disperat si sa iau friendzone. Stiu ca ar trebui sa actionez subtil, gen "Vrei sa ne plimbam prin parc?"(in pauze), lucruri de astea mici care conteaza. Dar vreau sa fie ca la carte, deci in continuare cum procedezwinking?

Răspuns Câştigător
| Swyn a răspuns:

Fi în continuare drăguț cu ea, dacă și fata simte ceva pentru tine și nu este timida s-ar putea sa ai norocul ca ea sa facă primul pas, dacă nu...nu-ți rata șansă și invit-o undeva...comporta-te normal.și toate vin de la sine.Multă bafta

1 răspuns:
| Adry05 a răspuns:

Continua sa fii alaturi de ea, s-o sprijini, cauta sa petreceti cat mai mult timp impreuna chiar si-n afara orelor. Invit-o sa iesiti dupa ore si continua sa vorbesti cu ea si pe retele de socializare.